2024-09-05 21:12:20; Aktualizacja: 1 godzina temu
Błyskawiczny początek reprezentacji Polski! Co za uderzenie Sebastiana Szymańskiego, mamy już 2:0 [WIDEO] Fot. TVP Sport
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski objęła prowadzenie już w pierwszych minutach starcia ze Szkocją w ramach Ligi Narodów. Wynik meczu otworzył Sebastian Szymański.

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w bieżącej edycji rozgrywek Ligi Narodów od wyjazdowej potyczki ze Szkocją.

Podopieczni Michała Probierza bardzo dobrze weszli w to spotkanie, zdobywając bramkę już w ósmej minucie zawodów.

Wszystko miało swój początek w błędzie jednego z graczy drużyny przeciwnej, który stracił futbolówkę w środku pola na własnej połowie boiska. Kapitalny odbiór zanotował Kacper Urbański.

„Biało-Czerwoni” szybko ruszyli do ataku. Wkrótce piłka po podaniu Roberta Lewandowskiego znalazła się pod nogami Sebastiana Szymańskiego.

25-latek zdecydował się natomiast na strzał z dystansu, zaskakując tym samym stojącego między słupkami Angusa Gunna. Bramkarz reprezentacji Szkocji był kompletnie bezradny wobec precyzyjnego uderzenia gracza na co dzień występującego w Fenerbahçe, dzięki czemu Polacy wyszli na prowadzenie.

W końcówce pierwszej połowy bramkę numer dwa dorzucił Robert Lewandowski, pewnie wykorzystując rzut karny. Polski zespół może cieszyć się w tej chwili z wyniku 2:0.