Boca Juniors pracuje nad hitowym transferem. Gotowa oferta kontraktu

Boca Juniors pracuje nad hitowym transferem. Gotowa oferta kontraktu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Boca Juniors próbuje nakłonić do gry w swoim klubie Edinsona Cavaniego, dla którego przygotowano już lukratywną propozycję współpracy - ujawnia Nicolò Schira.

„El Matador” obecnie broni barw Manchesteru United i kiedy tylko jest zdrowy, może liczyć na regularne występy. Jego kontrakt wygasa jednak już 30 czerwca, a strony wciąż nie doszły do porozumienia w kwestii aktywowania opcji przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

To daje innym klubom nadzieję na zakontraktowanie doświadczonego napastnika, który po dziś dzień dzierży miano najlepszego strzelca w historii Paris Saint-Germain. Jedną z zainteresowanych ekip jest Boca Juniors.

Edinson Cavani przed kilkoma miesiącami sam podsycił spekulacje, mówiąc, że chciałby dołączyć do ekipy z Ameryki Południowej. Przyznał jednak, że najpierw celuje on w przynajmniej dwuletni pobyt na Old Trafford. Tak długo czekać nie zamierzają Argentyńczycy.

Jak informuje Nicolò Schira, niebawem na biurku Urugwajczyka pojawi się oficjalna oferta. „Genueńczycy” są w stanie zapewnić mu umowę na trzy lata z roczną pensją w wysokości czterech milionów euro. To, jak na realia panujące w tych zakątkach świata, niezwykle lukratywna propozycja.

W tej chwili 34-latek inkasuje w Anglii około 10 milionów euro za każdy sezon, ale przy wzajemnym zainteresowaniu strony powinny osiągnąć stosowne porozumienie.

Dodajmy, że już teraz w Boca Juniors gra inny były zawodnik „Czerwonych Diabłów” - Marcos Rojo, a klub myśli także o zatrudnieniu Sergio Romero. Nie można zatem wykluczyć, że niebawem cała trójka będzie występować w jednej drużynie.

Bilans Cavaniego w MU to 27 meczów, siedem trafień i dwie asysty.

***

Ojciec Cavaniego: Mój syn nie chce grać dalej w Manchesterze United

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy