Bogusław Leśnodorski znowu prezesem w Ekstraklasie?! To może być duże zaskoczenie

Bogusław Leśnodorski znowu prezesem w Ekstraklasie?! To może być duże zaskoczenie fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mariusz Rajek [Przegląd Sportowy]

Bogusław Leśnodorski ma zostać nowym prezesem Rakowa Częstochowa - pisze Mariusz Rajek na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Od 1 stycznia 2022 roku funkcję prezesa Rakowa Częstochowa pełnił Adam Krawczak. Pod jego koniec działacz złożył wypowiedzenie, gdyż zdecydował się podjąć nowe wyzwanie.

- Idę w nowym kierunku, od początku marca będę zarządzał organizacją międzynarodową Drift Masters European Championship. To bardzo ciekawy projekt z ogromnym potencjałem na globalny rozwój. Nie ukrywam, że to była trudna decyzja, gdyż bardzo zżyłem się z Rakowem - przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Krawczak przestanie pełnić dotychczasowe obowiązki wraz z końcem lutego. Media sugerowały, że nowym prezesem lidera Ekstraklasy może zostać jego właściciel Michał Świerczewski, ale „Przegląd Sportowy” pisze teraz o innym scenariuszu.

Według niego w środę nowym prezesem Rakowa zostanie ogłoszony Bogusław Leśnodorski. Ruch ten może wywołać spore emocje wśród kibiców. Między końcówką 2012 a 2017 rokiem 47-latek był prezesem Legii Warszawa, a od 2014 roku również jej współwłaścicielem. Za czasów jego prezesury klub ze stolicy naszego kraju zdobył trzy tytuły mistrzowskie i trzy puchary. Do tego rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Działacz pożegnał się z nim w cieniu niesnasek z Dariuszem Mioduskim.

W 2020 roku Leśnodorski wszedł do rady nadzorczej Motoru Lublin, ale projekt nie okazał się sukcesem i stosunkowo szybko się z nim pożegnał.

***

Raków Częstochowa walczy o hitowy transfer z rosyjskim klubem

Raków Częstochowa: Dementi w sprawie Bogusława Leśnodorskiego. Wiadomo, kto ma zostać nowym prezesem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy