Bogusław Leśnodorski znowu prezesem w Ekstraklasie?! To może być duże zaskoczenie

Bogusław Leśnodorski znowu prezesem w Ekstraklasie?! To może być duże zaskoczenie fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mariusz Rajek [Przegląd Sportowy]

Bogusław Leśnodorski ma zostać nowym prezesem Rakowa Częstochowa - pisze Mariusz Rajek na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Od 1 stycznia 2022 roku funkcję prezesa Rakowa Częstochowa pełnił Adam Krawczak. Pod jego koniec działacz złożył wypowiedzenie, gdyż zdecydował się podjąć nowe wyzwanie.

- Idę w nowym kierunku, od początku marca będę zarządzał organizacją międzynarodową Drift Masters European Championship. To bardzo ciekawy projekt z ogromnym potencjałem na globalny rozwój. Nie ukrywam, że to była trudna decyzja, gdyż bardzo zżyłem się z Rakowem - przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Krawczak przestanie pełnić dotychczasowe obowiązki wraz z końcem lutego. Media sugerowały, że nowym prezesem lidera Ekstraklasy może zostać jego właściciel Michał Świerczewski, ale „Przegląd Sportowy” pisze teraz o innym scenariuszu.

Według niego w środę nowym prezesem Rakowa zostanie ogłoszony Bogusław Leśnodorski. Ruch ten może wywołać spore emocje wśród kibiców. Między końcówką 2012 a 2017 rokiem 47-latek był prezesem Legii Warszawa, a od 2014 roku również jej współwłaścicielem. Za czasów jego prezesury klub ze stolicy naszego kraju zdobył trzy tytuły mistrzowskie i trzy puchary. Do tego rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Działacz pożegnał się z nim w cieniu niesnasek z Dariuszem Mioduskim.

W 2020 roku Leśnodorski wszedł do rady nadzorczej Motoru Lublin, ale projekt nie okazał się sukcesem i stosunkowo szybko się z nim pożegnał.

***

Raków Częstochowa walczy o hitowy transfer z rosyjskim klubem

Raków Częstochowa: Dementi w sprawie Bogusława Leśnodorskiego. Wiadomo, kto ma zostać nowym prezesem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy