2024-09-05 22:47:46; Aktualizacja: 2 godziny temu
Bohater Nicola Zalewski! Reprezentacja Polski wywozi komplet punktów z Hamden Park [WIDEO] Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w bieżącej edycji Ligi Narodów od wyjazdowego zwycięstwa w meczu ze Szkocją (3:2). Bramki na wagę trzech punktów dla „Biało-Czerwonych” zdobyli Sebastian Szymański, Robert Lewandowski oraz Nicola Zalewski.

Zespół dowodzony przez Michała Probierz już na samym początku konfrontacji wykonał pierwszy krok w stronę zainkasowania trzech punktów.

W ósmej minucie zawodów świetnym odbiorem w środku pola popisał się Kacper Urbański. Futbolówka powędrowała następnie do Roberta Lewandowskiego, który po chwili podłączył do akcji Sebastiana Szymańskiego.

25-latek poprowadził piłkę przez kilka metrów, po czym zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał zawodnika występującego na co dzień w tureckim Fenerbahçe był na tyle precyzyjny, że broniący dostępu do bramki Szkotów Angus Gunn nie mógł skutecznie interweniować, dzięki czemu Polacy wyszli na prowadzenie.

Gospodarze odpowiedzieli kwadrans później, a przynajmniej tak się wydawało, bowiem Marcina Bułkę pokonał Scott McTominay. Ten gol nie został jednak uznany. Arbitrzy na wozie VAR dopatrzyli się zagrania ręką po stronie autora trafienia.

„Biało-Czerwoni”, pomimo niższego posiadania piłki, tuż przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie. Wszystko za sprawą pewnie wykonanej jedenastki przez Roberta Lewandowskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że rzut karny po dobrej, indywidualnej akcji wywalczył Nicola Zalewski.

W przerwie Michał Probierz zdecydował się na jedną zmianę. Jakuba Kiwiora zastąpił Sebastian Walukiewicz.

Zejście słabo dysponowanego gracza Arsenalu nie uchroniło jednak Polaków przed stratą gola kontaktowego na samym starcie drugiej odsłony spotkania. Szkotom nadzieję dał Billy Gilmour.

Na przestrzeni kolejnych minut gospodarze dążyli do zdobycia drugiej bramki, która dałaby im wyrównanie. Wreszcie zdecydowaną większość trybun Hampden Park uszczęśliwił Scott McTominay. Tym razem pomocnik trafił do siatki w sposób zgodny z przepisami, więc sędzia główny nie miał żadnych powodów, aby anulować tego gola.

Gdy wszystko wskazywało na to, że potyczka zakończy się podziałem punktów, wtem do akcji wkroczył Nicola Zalewski. Piłkarz AS Romy ponownie wywalczył rzut karny, lecz teraz sam wziął się za jej wykonanie, pokonując golkipera drużyny przeciwnej.

Tym samym reprezentacja Polski pokonała Szkocję w wyjazdowym starciu w ramach Ligi Narodów 3:2.