Boruc zaliczy wielki powrót do Legii Warszawa? Trener bramkarzy jest na tak!

Boruc zaliczy wielki powrót do Legii Warszawa? Trener bramkarzy jest na tak! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Izabela Koprowiak (Przegląd Sportowy)

Artur Boruc może w nowym sezonie ponownie reprezentować barwy „Wojskowych”. Do zwolenników nawiązania współpracy z doświadczonym bramkarzem należy Krzysztof Dowhań.

Radosław Majecki od początku lipca stanie się pełnoprawnym członkiem zespołu AS Monaco i tym samym nie dokończy trwających rozgrywek w barwach Legii Warszawa.

Przedstawiciele stołecznego klubu zabiegali o wydłużenie okresu wypożyczenia utalentowanego bramkarza, ale na taki rozwój wypadków nie chciała zgodzić się drużyna z Księstwa, która po zakończeniu współpracy z Danijelem Subašiciem, Diego Benaglio i Seydou Sy widzi w osobie 20-letniego zawodnika głównego konkurenta Benjamina Lecomte'a.

„Wojskowi” nie zamierzali naciskać na nowego pracodawcę młodzieżowego reprezentanta Polski, aby ten zmienił swoje stanowisko i tym samym muszą dokończyć sezon mając do dyspozycji Radosława Cierzniaka i Wojciecha Muzyka.

Właściciele zespołu doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że wymieniona wyżej dwójka oraz powracający z wypożyczenia Cezary Miszta mogą okazać się niewystarczającym wsparciem drużyny w walce o zwycięstwo w Ekstraklasie i awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, dlatego rozglądają się na rynku za wartościowym golkiperem, który mógłby wzmocnić ich szeregi.

W polskich mediach pojawiła się już opcja związana z ponownym nawiązaniem współpracy z Dušanem Kuciakiem, ale jak się okazuje wysoko w klubie stoją też notowania Artura Boruca, z którym swoje drogi chciałby ponownie skrzyżować trener bramkarzy - Krzysztof Dowhań.

- Kilka lat temu były prowadziliśmy z nim już takie rozmowy. Wtedy Artur mówił, że mamy Dušana Kuciaka, Arka Malarza, więc nie jest potrzebny. Byłby to bardzo dobry ruch ze strony klubu, gdyby w tej chwili udało się pozyskać Artura. Teraz kończy się jego kontrakt z Bournemouth, które walczy o utrzymanie. Jeśli klub zostanie w Premier League, to wiem, że Anglicy wykazywali chęć przedłużenia z nim kontraktu o rok. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte - powiedział doświadczony szkoleniowiec.

- Myślę, że te 40 lat to nie jest dyskredytujący wiek dla bramkarza, szczególnie kiedy tak jak Artur nie odnosił zbyt wielu kontuzji. Po względem fizycznym dałby radę. Motywacja, że wraca do Legii, do klubu, z którego ruszył w świat, sprawiłaby, że jeszcze na jakiś czas wystarczyłoby mu paliwa - dodał Dowhań.

Opiekun bramkarzy warszawskiej drużyny jest przekonany, że roczny kontrakt dla Boruca umożliwiłby mu lepsze przygotowanie Muzyka i Miszty do rywalizacji na wyższym poziomie. Teoretycznie ten czas mógłby mu zapewnić Cierzniak, ale jego problemy z plecami mogą w pewnym momencie rozgrywek wyeliminować go z gry na dłuższy czas.

Pragniemy również zaznaczyć, że były reprezentant Polski nie wystąpił w trwających rozgrywkach w ani jednym spotkaniu Bournemouth.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy