Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen włączają się do walki o gwiazdę Gentu. Duża konkurencja

Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen włączają się do walki o gwiazdę Gentu. Duża konkurencja
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Het Laatste Nieuws

Jonathan David znalazł się na radarze Borussii Dortmund oraz Bayeru Leverkusen.

Kanadyjczyk jest jednym z największych objawień trwającego sezonu na belgijskich boiskach i po dotychczas rozegranych 25 meczach ligowych może pochwalić się statusem najlepszego strzelca rozgrywek z dorobkiem osiemnastu strzelonych bramek.

Wyśmienita forma ofensywnego pomocnika nie umyka naturalnie uwadze bogatszych europejskich zespołów. Dziennikarze „Het Laatste Nieuws” uważają, że wśród nich znalazły się między innymi Borussia Dortmund oraz Bayer Leverkusen, które mają wykazywać poważne zainteresowanie usługami 20-latka.

Kluby z Bundesligi muszą jednak przygotować się na walkę o względy popularnego „Icemana”, ponieważ znajduje się on także na radarze Manchesteru United, Arsenalu, Evertonu, Leicester City czy FC Porto.

W trakcie zimowego okienka transferowego do konkretnych działań związanych z pozyskaniem Jonathana Davida mieli przejść ci ostatni, ale ich oferta opiewającą na zaledwie sześć milionów euro została odrzucona.

Władze Gentu otwarcie mówią, że oczekują za swojego asa, co najmniej 25 milionów euro, co stanowiłoby dla klubu ustanowienie rekordu sprzedażowego. Ten na chwilę obecną należy do Svena Kumsa, którzy przeszedł formalnie do Watfordu za dziewięć milionów euro w sierpniu 2016 roku i od razu został wypożyczony do Udinese (ten sam właściciel).

20-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 37 meczów. Strzelił w nich 22 bramki i zanotował 10 asyst. Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku. Ofensywny pomocnik to etatowy reprezentant Kanady.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy