Borussia Dortmund: Koronawirus nie zmieni wyceny Sancho. Transfer Anglika mniej prawdopodobny

Borussia Dortmund: Koronawirus nie zmieni wyceny Sancho. Transfer Anglika mniej prawdopodobny fot. Bundesliga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Borussia Dortmund nie zamierza iść na żadne ustępstwa w stosunku do ustalonej kwoty odstępnego za Jadona Sancho - uważa „Bild”.

Zawieszenie rozgrywek piłkarskich z powodu panującej epidemii koronawirusa ma olbrzymi wpływ na słabnącą kondycję finansową niemal każdego klubu.

Większość z nich już szuka najkorzystniejszych sposobów na uniknięcie bolesnych strat finansowych z jednoczesnym utrzymaniem swoich planów dotyczących zakontraktowania nowych zawodników w niedalekiej przyszłości.

Z tego też powodu Chelsea oraz Manchester United liczą po cichu na to, że Borussia Dortmund po względnym unormowaniu się sytuacji zgodzi się na obniżenie swoich oczekiwań względem Jadona Sancho.

Dziennikarze „Bilda” przekonują jednak, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Ekipa z Signal Iduna Park nie zamierza na obecną chwilę w żaden sposób ingerować w dotychczasową wycenę umiejętności reprezentanta Anglii i w dalszym ciągu ma oczekiwać za niego przynajmniej 130 milionów euro.

Nie tak dawno „The Blues” oraz „Czerwone Diabły” miały przygotować się do wyłożenia takiej sumy na 20-letniego skrzydłowego, ale po zawieszeniu rozgrywek mogą mieć olbrzymi problem ze zgromadzeniem takich środków.

Oba kluby już wcześniej uzależniały ewentualny zakup Jadona Sancho od awansu do Ligi Mistrzów, a teraz bez względu na ten aspekt muszą liczyć na otrzymanie finansowego wsparcia ze strony telewizji, która w przypadku definitywnego zakończenia sezonu na pewno nie przekaże żadnemu zespołowi z Premier League wcześniej obiecanych pieniędzy.

Fabrizio Romano poinformował, że pomimo niesprzyjających okoliczności Manchester United utrzymuje stały kontakt z przedstawicielem piłkarza i należy przypuszczać, że w identyczny sposób postępuje Chelsea.

Utalentowany zawodnik strzelił 17 bramek oraz zanotował 19 asyst w 35 rozegranych spotkaniach dla Borussii Dortmund w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy