Borussia Dortmund może pożegnać się z 12 zawodnikami. Piszczek na liście

Borussia Dortmund może pożegnać się z 12 zawodnikami. Piszczek na liście
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

„Sport Bild” pisze, że w najbliższym czasie może dojść do rewolucji kadrowej w Borussii Dortmund.

Lista zawodników, których przygoda z BVB dobiega końca, jest naprawdę długa. Otwiera ją Jadon Sancho. Angielski skrzydłowy opuści klub z Zagłębia Ruhry najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu. Wszystko wskazuje na to, że 19-latek wróci do Premier League. W jego kierunku spoglądają m.in. Chelsea i Manchester United. Za Sancho trzeba zapłacić grubo powyżej 100 milionów euro.

Wcześniej z Dortmundu powinien odejść Paco Alcácer. Hiszpańskiemu napastnikowi zależy na zimowym powrocie do ojczyzny. 26-latek chciałby znowu grać w Valencii.

Wśród piłkarzy, których kontrakty z BVB wygasają już 30 czerwca, są Mario Götze i Łukasz Piszczek. Zdaniem „Sport Bilda” w obu przypadkach nie zostaną one przedłużone. Na razie nie wiadomo, dokąd mógłby udać się 34-letni polski obrońca i czy w ogóle chce dalej grać.

Na tym nie koniec. W przypadku pojawienia się odpowiednich ofert Borussię mogą opuścić Manuel Akanji, Mahmoud Dahoud, Marcel Schmelzer i Jacob Bruun Larsen. Klub nie wiąże również przyszłości z André Schürrle, Ömerem Toprakiem, Jeremy’m Toljanem oraz Sergio Gómezem - cała czwórka jest aktualnie wypożyczona do innych drużyn.

Do lata z BVB może więc odejść łącznie aż 12 zawodników.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy