Borussia Dortmund nawiązała kontakt z Edinsonem Cavanim

Borussia Dortmund nawiązała kontakt z Edinsonem Cavanim fot. Russell Hart/Focus Images/MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bild

Borussia Dortmund rozmawiała w ostatnich dniach z otoczeniem Edinsona Cavaniego - informuje „Bild”. Kwestia jego przenosin do Bundesligi pozostaje otwarta.

Edinson Cavani pozostaje bez klubu od 30 czerwca po tym, jak wygasła jego współpraca z Manchesterem United. Zainteresowanie usługami Urugwajczyka jest naprawdę spore, ale on sam na razie nie podjął żadnej wiążącej decyzji.

Niedawno mówiono o nim głównie w kontekście przenosin do Villarrealu. Żeby jednak transakcja została zrealizowana, przedstawiciela LaLigi musiałby opuścić Paco Alcácer, ale jak na razie do niczego takiego nie doszło. Hiszpan wzbudza zainteresowanie między innymi Herthy.

W obliczu impasu negocjacyjnego Cavani bada inne opcje, a jedną z nich stanowi Borussia Dortmund.

Działacze tego klubu mają twardy orzech do zgryzienia, bo sprowadzony latem Sébastien Haller boryka się z dużymi kłopotami zdrowotnymi. U Iworyjczyka wykryto bowiem raka jądra i jest już wprawdzie po zabiegu, ale czego go żmudny rekonwalescencja.

W Zagłębiu Ruhry wpadli więc na pomysł, że ciekawym rozwiązaniem byłby właśnie związany w przeszłości między innymi z Paris Saint-Germain i wspomnianym Manchesterem United Cavani. Co więcej, według doniesień „Bilda” Borussia kontaktowała się rzekomo z otoczeniem zawodnika i sprawa jego przenosin na Signal Iduna Park jest jak najbardziej otwarta.

35-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 20 meczów, a jego dorobek to dwa gole oraz jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy