Borussia Dortmund nieugięta w sprawie przyszłości Sancho. „Definitywnie oznacza definitywnie”

Borussia Dortmund nieugięta w sprawie przyszłości Sancho. „Definitywnie oznacza definitywnie” fot. Bundesliga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RTL

Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke, postanowił po raz kolejny wyrazić stanowisko klubu na temat najbliższej przyszłości Jadona Sancho.

Ekipa z Signal Iduna Park ustosunkowała się w ostatnich dniach do medialnych spekulacji na temat możliwego opuszczenia zespołu przez utalentowanego skrzydłowego na rzecz kontynuowania przez niego kariery w Manchesterze United.

Dyrektor sportowy niemieckiej drużyny zapewnił, że taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca tego lata.

- Mamy plany co do Jadona. W przyszłym sezonie zagra w BVB. Decyzja jest ostateczna. Już zeszłego lata dostosowaliśmy jego wynagrodzenie do obecnego poziomu rozwoju. Przy tym przedłużyliśmy okres obowiązywania umowy do 2023 roku - powiedział Michael Zorc.

Te słowa nie zniechęciły jednak „Czerwonych Diabłów”, które w dalszym ciągu mają zabiegać o zakontraktowanie 20-letniego zawodnika, o czym poinformował Fabrizio Romano, dobrze zorientowany w sytuacji panującej na rynku transferowym.

Na jego doniesienia postanowił zareagować prezes Borussii Dortmund, który po raz kolejny zapewnił, że Jadon Sancho nigdzie się nie wybiera i zaakceptował ten stan rzeczy.

- Jestem Westfalczykiem, a dla Westfalczyka słowo definitywnie oznacza definitywnie. A to nie pozostawia żadnego miejsca na spekulacje i nie ma też  żadnego pola na interpretacje. Jadon Sancho będzie piłkarzem Borussii Dortmund w sezonie 2020/2021 - zapewnił Hans-Joachim Watzke.

- Jadon zareagował na ten fakt bardzo dobrze. Zdaje sobie sprawę, że mamy dobrą drużynę i czerpie z niej wiele radości z gry w piłkę. On pokazuję ją codziennie, czy to podczas treningów, czy meczów - dodał przedstawiciel klubu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy