Borussia Dortmund. OFICJALNIE: BVB wypożycza talent. Sergio Gómez w Huesce

Borussia Dortmund. OFICJALNIE: BVB wypożycza talent. Sergio Gómez w Huesce fot. Borussia Dortmund
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Huesca

Huesca poinformowała o pozyskaniu Sergio Gómeza.

Rozgrywki zaplecza La Liga startują w najbliższy weekend, a niektóre zespoły nie zdążyły jeszcze skompletować kadr. Do tej grupy zalicza się Huesca, która pozyskała w ostatnich godzinach Sergio Gómeza.

Utalentowany ofensywny pomocnik przenosi się do ojczyzny z Borussii Dortmund na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku.

Wielkim orędownikiem tej transakcji był szkoleniowiec spadkowicza z La Liga, Míchel. Twierdzi on, że niespełna 19-latek znakomicie wpisuje się w taktykę preferowaną przez jego zespół i powinien być dużym wzmocnieniem w kontekście walki o awans.

Wicemistrzowie Niemiec mają z kolei nadzieję, że zawodnik otrzyma tam swoją szansę, na co nie mógł liczyć na Signal Iduna Park. Ma to związek z ogromną rywalizację w drużynie Luciena Favre'a.

Gómez jest uważany za ogromny talent. Kilka tygodni temu wspólnie z reprezentacją Hiszpanii do lat 19 sięgnął po Mistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej.

Do Niemiec przeprowadził się natomiast w styczniu 2018 roku z Barcelony. Wówczas to ekipa z Katalonii zarobiła na tym transferze trzy miliony euro.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy