Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho

Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho fot. Borussia Dortmund
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Borussia Dortmund

Jamie Bynoe-Gittens jest nowym piłkarzem Borussii Dortmund. Piłkarz trafia do Niemiec bezpośrednio z akademii Manchesteru City, czyli przemierza szlakiem wyznaczonym przed trzema latami przez Jadona Sancho.

16-letni Bynoe-Gittens początkowo dołączył do drużyny BVB do lat 19. - Nie chcemy, by oczekiwania od samego początku były zbyt duże - podkreslił dyrektor sportowy Michael Zorc.

Borussia Dortmund tym samym korzysta z rynkowej okazji, bo Bynoe-Gittens nie zdążył podpisać pierwszej profesjonalnej umowy w City, w związku z czym kwota transakcji ma wynieść około 250 tysięcy euro.

Niemiecki klub nie podał przy okazji potwierdzenia transferu żadnych szczegółów, w tym długości kontraktu.

Sancho w 2017 roku przeniósł się z zespołu do lat 18 Manchesteru City. Teraz taką samą drogę pokonuje Bynoe-Gittens, którego stale porównuje się do starszego kolegi - tak pod względem pozycji, jak i stylu gry.

Bynoe-Gittens jest reprezentantem Anglii do lat 16, a wcześniej grał w U-15.

BVB tym samym kontynuuje politykę stawiania na młode talenty, a ostatnio wyjątkowo często w angielskich piłkarzy, bo przecież latem do Sancho dołączył 17-letni środkowy pomocnik Jude Bellingham, błyskawicznie zostając ważnym piłkarzem pierwszego składu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy