Borussia Dortmund szykuje się do zmiany warty. Klub wyznaczył nowego dyrektora sportowego

Borussia Dortmund szykuje się do zmiany warty. Klub wyznaczył nowego dyrektora sportowego
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Sebastian Kehl zastąpi Michaela Zorca na stanowisku dyrektora sportowego Borussii Dortmund w 2022 roku - poinformował „Kicker”.

Ekipa z Signal Iduna Park przymierza się do dokonania głębokich zmian na stanowiskach decyzyjnych w klubie, które mają wiązać się między innymi z opuszczeniem stołka dyrektora sportowego niemieckiego zespołu przez Michaela Zorca.

Wychowanek Borussii Dortmund pełni wspomnianą funkcję od lipca 1998 roku i na mocy obowiązującego porozumienia będzie ją sprawował do 30 czerwca 2022 roku. 58-latek nie zamierza po tym okresie przedłużyć umowy z BVB i tym samym zarząd musi do tego czasu wskazać jego następcę.

Dziennikarze „Kickera” są przekonani, że zostanie nim Sebastian Kehl, który dawał w przeszłości już kilkukrotnie do zrozumienia, że jest gotowy do wzięcia na siebie większej odpowiedzialności za funkcjonowanie drużyny.

Były wieloletni kapitan klubu z Signal Iduna Park współpracuje ściśle z obecnym dyrektorem sportowym od sezonu 2018/2019, kiedy to przyjął propozycję pracy w Borussii Dortmund jako szef działu licencjonowanych zawodników.

Od tego momentu 41-latek otrzymywał stopniowo coraz większą swobodę w podejmowaniu różnego rodzaju działań i mógł zabierać głos w kwestiach dotyczących planowania strategii transferowej w BVB.

Z tego też powodu w mediach zaczęto już jakiś czas temu spekulować, że jest on szykowany właśnie na następcę Michaela Zorca, który podobnie jak on jest związany z zespołem z Signal Iduna Park do 30 czerwca 2022 roku. To ma mu umożliwić płynne przejście do pełnienia nowej roli w drużynie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy