Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho

Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Jadon Sancho niemal na pewno latem odejdzie z Borussii Dortmund - podaje „Kicker”.

Anglik kilka miesięcy temu był uznawany za główny cel transferowy Manchesteru United, ale wówczas władze BVB nieco zaskoczyły, informując, że zawodnik podpisał z klubem nowy kontrakt. W ten sposób spekulacje na temat rozstania obu stron zostały ucięte.

Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Ekipa z Signal Iduna Park wylądowała poza pierwszą czwórką w Bundeslidze, a w kasie brakuje 75 milionów euro. W efekcie, jak donosi „Kicker”, podjęto decyzję o sprzedaży Jadona Sancho, a niewykluczone, że wraz z nim odejdzie jeszcze jeden z czołowych graczy. Nie pada jednak żadne nazwisko. Możemy oczywiście domniemywać, że chodzi o Erlinga Brauta Haalanda, który wzbudza zainteresowanie wielu zespołów z całej Europy.

Wracając do blisko 21-letniego skrzydłowego, niemiecki magazyn nie podał, ile Borussia Dortmund chciałaby zarobić na jego transferze. Wcześniej najczęściej mówiło się o kwocie 120 milionów euro, choć ostatnio „Bild” obwieścił, ze wycena spadła do niespełna 90 milionów euro.

W tej sytuacji nie można wykluczyć, że poza „Czerwonymi Diabłami” do wali o podpis Anglika stanie również Real Madryt.

Sancho w trwającej kampanii zgromadził 30 występów, które okrasił 11 trafieniami i 16 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy