Borussia Dortmund: Zorc wątpi w styczniowy transfer Sancho

Borussia Dortmund: Zorc wątpi w styczniowy transfer Sancho fot. Jadon Sancho I Instagram
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Borussia Dortmund

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc wypowiedział się na temat przyszłości Jadona Sancho.

19-latek trafił do Dortmundu z Manchesteru City latem 2017 rok. Od tamtej pory wiele się zmieniło, a on sam wyrósł nie tylko na lidera Borussii, ale również na jedną z gwiazd europejskiej piłki.

Jego nieprzeciętne umiejętności powodują, że znajduje się on na celowniku wielu światowych potęg. O jego względy zabiegają takie tuzy jak choćby Manchester United, Real Madryt czy Liverpool.

Wydaje się jednak, że do ewentualnej przeprowadzki dojdzie najwcześniej latem przyszłego roku. Tak przynajmniej uważa dyrektor sportowy ekipy z Zagłębia Ruhry, Michael Zorc.

- On od dłuższego czasu spisuje się świetnie i bardzo podziwiam jego postawę. Wiem, że dobrze zareagował na porażkę z Barceloną. Po tym można poznać dobrego piłkarza - mówi Niemiec.

- Wiele osób pyta mnie, czy Jadon odejdzie w zimie. Ostatnie tygodnie utwierdzają mnie w przekonaniu, że tak się nie stanie. On daje z siebie wszystko i wątpię w jego styczniowy transfer. Na pewno na razie o tym nie myśli - zakończył Zorc.

Sancho rozegrał w tym sezonie łącznie 19 meczów. Strzelił w nich siedem goli. Do swojego dorobku dorzucił dziewięć asyst. Kontrakt wiąże go z Borussią do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy