Boubakary Soumaré przed drugą szansą na opuszczenie Leicester City

Boubakary Soumaré przed drugą szansą na opuszczenie Leicester City fot. Leicester City FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Boubakary Soumaré będzie miał drugą okazję do powrotu do Ligue 1. Poważne zainteresowanie jego usługami wykazało Stade Rennais - uważa Dahbia Hattabi z „Foot Mercato”.

Leicester City przeznaczyło przed rokiem 20 milionów euro na sprowadzenie byłego młodzieżowego reprezentanta Francji z Lille w nadziei na to, że wzmocni on w znaczącym stopniu rywalizację w środku pola.

23-letni zawodnik nie odnalazł się jednak w realiach angielskiego futbolu. Dlatego też przedstawiciele „Lisów” wyraziły otwartość na szybkie zakończenie z nim dalszej współpracy w przypadku odzyskania zainwestowanych w niego środków.

Początkowo z dostępności Boubakary'ego Soumaré pragnęło skorzystać AS Monaco, bo wytypowało go na idealnego kandydata do załatania dziury po odejściu Auréliena Tchouaméniego do Realu Madryt.

Klub z Księstwa nie palił się jednocześnie do spełnienia oczekiwań ekipy z King Power Stadium i po kilku turach rozmów zrezygnował z kontynuowania starań o defensywnego pomocnika.

A teraz Dahbia Hattabi z „Foot Mercato” uważa, że z wycofania się ekipy z Ligue 1 z walki o 23-latka może wykorzystać jej rywal - Stade Rennais.

„Czerwono-Czarni” będą dopiero przystępować do negocjacji z Leicester City i liczą na to, że wykażą się większą determinacją od AS Monaco i znajdą nić porozumienia z zespołem z Premier League.

Soumaré zakończył debiutancki sezon w szeregach „Lisów” na 30 występach z zaliczoną asystą i jest z nimi związany do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy