Boyata opuszcza Celtic?! Czas na Bundesligę!

Boyata opuszcza Celtic?! Czas na Bundesligę!
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: Sky Deutschland

Zdaniem dziennikarzy „Sky Deutschland”, Hertha BSC finalizuje pierwszy letni transfer. Do drużyny z Berlina dołączyć ma obrońca Celticu – Dedryck Boyata.

28-latek będzie występował w szkockiej drużynie do końca sezonu, po czym ma odejść do Herthy jako wolny zawodnik. Na koniec maja 2019 roku Belgowi kończy się bowiem kontrakt z popularnymi „The Bhoys”.

W Berlinie środkowemu obrońcy zostanie powierzone wymagające zadanie zastąpienia 30-letniego Szwajcara, Fabiana Lustenbergera, który po dwunastu latach spędzonych z klubem żegna się z „Die Alte Dame” i wraca na swoje „stare śmieci”, do berneńskiego BSC Young Boys.

Wychowanek Manchesteru City wystąpił w Celticu łącznie w 135 oficjalnych spotkaniach, w których udało mu się zdobyć 15 bramek oraz zaliczyć dziewięć ostatnich podań. Wcześniej grał właśnie w Manchesterze, gdzie zanotował 35 meczów w koszulce „Sky Blues”, a także w Boltonie Wanderers oraz FC Twente.

W reprezentacji Belgii zagrał w sumie 16 spotkań, z czego do najbardziej pamiętnych występów Boyaty należą z pewnością te podczas Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Wówczas obrońca wystąpił przez pełne 90 minut we wszystkich grupowych meczach Belgów, walnie przyczyniając się do zdobycia przez popularne „Czerwone Diabły” brązowego medalu na tych rozgrywkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy