Boyata opuszcza Celtic?! Czas na Bundesligę!

Boyata opuszcza Celtic?! Czas na Bundesligę! fot.
Marek Garus
Źródło: Sky Deutschland

Zdaniem dziennikarzy „Sky Deutschland”, Hertha BSC finalizuje pierwszy letni transfer. Do drużyny z Berlina dołączyć ma obrońca Celticu – Dedryck Boyata.

28-latek będzie występował w szkockiej drużynie do końca sezonu, po czym ma odejść do Herthy jako wolny zawodnik. Na koniec maja 2019 roku Belgowi kończy się bowiem kontrakt z popularnymi „The Bhoys”.

W Berlinie środkowemu obrońcy zostanie powierzone wymagające zadanie zastąpienia 30-letniego Szwajcara, Fabiana Lustenbergera, który po dwunastu latach spędzonych z klubem żegna się z „Die Alte Dame” i wraca na swoje „stare śmieci”, do berneńskiego BSC Young Boys.

Wychowanek Manchesteru City wystąpił w Celticu łącznie w 135 oficjalnych spotkaniach, w których udało mu się zdobyć 15 bramek oraz zaliczyć dziewięć ostatnich podań. Wcześniej grał właśnie w Manchesterze, gdzie zanotował 35 meczów w koszulce „Sky Blues”, a także w Boltonie Wanderers oraz FC Twente.

W reprezentacji Belgii zagrał w sumie 16 spotkań, z czego do najbardziej pamiętnych występów Boyaty należą z pewnością te podczas Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Wówczas obrońca wystąpił przez pełne 90 minut we wszystkich grupowych meczach Belgów, walnie przyczyniając się do zdobycia przez popularne „Czerwone Diabły” brązowego medalu na tych rozgrywkach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy