Bramka-widmo Nicolò Zaniolo. Szalona radość komentatora! [WIDEO]

Bramka-widmo Nicolò Zaniolo. Szalona radość komentatora! [WIDEO] fot. bestino / Shutterstock.com
Sebastian Janus

Nicolò Zaniolo mógł nieco osłodzić kibicom Romy gorycz porażki. Jego niecelny strzał w meczu z Interem został początkowo uznany jako honorowe trafienie.

16. kolejka Serie A przyniosła nam bardzo ciekawe starcie w Rzymie. Miejscowa Roma podejmowała Inter Mediolan, który w ostatnim czasie wygrywa mecz za meczem. Gospodarze swoich problemów mają zdecydowanie więcej, przez co nie mogli być faworytem tej rywalizacji.

Inter całkowicie zdominował przeciwnika i na przerwę schodził z trzybramkowym prowadzeniem. Roma po zmianie stron próbowała odrabiać straty, jednak wynik pozostawał niezmienny.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 82. minucie. Nicolò Zaniolo zdecydował się na oddanie strzału z okolic linii pola karnego. Po piekielnie mocnym uderzeniu piłka dotknęła siatki, czym zmyliła wielu. Początkowo na stadionie wybrzmiała wrzawa szczęśliwych kibiców Romu.

Komentatorzy ze stacji ESPN wydali charakterystyczne okrzyki po golu, myśląc, że był to strzał w samo okienko bramki Handanovicia, a Zaniolo nie celebruje, by oddać szacunek swojemu byłemu klubowi. Zreflektowali się po obejrzeniu powtórek, bowiem piłka dotknęła siatki od zewnętrznej strony.

Przez krótką chwilę wynik meczu zmienił się na 1-3, co było widać również na telewizyjnej grafice. Po korekcie, Roma nie była już w stanie zaliczyć honorowego trafienia i prowadzenie z pierwszej połowy utrzymało się do końca spotkania.

Dzięki temu zwycięstwu, Inter awansował na drugie miejsce w tabeli i do rywala z Mediolanu traci tylko „oczko”. Sytuacja Rzymian jest coraz trudniejsza, bowiem czołowa czwórka odskoczyła im na dziewięć punktów.

Skrót meczu (sytuacja od 02:30)