Brat Michaela Olise z kontraktem w Chelsea [OFICJALNIE]

2024-05-21 20:15:38; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Brat Michaela Olise z kontraktem w Chelsea [OFICJALNIE]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Chelsea

Richard Olise, młodszy brat Michaela Olise'a, podpisał kontrakt z Chelsea.

Nie wszyscy mogli o tym wiedzieć, ale gwiazda Crystal Palace 22-letni Michael Olise ma młodszego brata, który również całkiem nieźle gra w piłkę, gdyż jest zawodnikiem Chelsea. Nie występuje co prawda w pierwszym zespole, ale wciąż jest młody, ma 19 lat.

W przeciwieństwie do brata Richard jest zawodnikiem defensywnym - gra na prawej obronie.

Młodszy z braci Olise jest wychowankiem Chelsea, w której trenuje od dziewiątego roku życia. Rok temu grał jeszcze na szczeblu U-18, teraz występuje w U-21 - płynnie przechodzi przez kolejne etapy i być może niedługo otrzyma szansę gry w pierwszym zespole. 

Kontrakt 19-latka został parafowany do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia go o kolejny rok. 

Co ciekawe, zawodnicy w przyszłości mogą być kolejną parą braci, którzy będą reprezentować dwa różne kraje. Pamiętamy przypadki choćby braci Boatengów, gdzie Jérôme reprezentował Niemcy, a Kevin-Prince - Ghanę. Dla dwóch różnych drużyn narodowych grali także między innymi bracia Mandanda. Steve dla Francji, Parfait - dla Demokratycznej Republiki Konga. 

Tutaj natomiast Michael Olise reprezentuje Francję, a Richard - Anglię. Obaj jednak nie rozegrali jeszcze żadnego meczu dla seniorskich kadr, także nie wiadomo, czy nie zmienia w przyszłości zdania.