Brazylijczyk na celowniku Bayernu

Brazylijczyk na celowniku Bayernu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Corriere dello Sport

Wokół Felipe Andersona robi się coraz głośniej.

Brazylijczyk w tym sezonie wyrasta na gwiazdę nie tylko Lazio, ale i całej ligi. To głównie dzięki jego formie rzymianie wrócili do ligowej czołówki. Nie dziwi zatem fakt, że o 22-latka pytają już większe kluby, w tym Bayern. Włoska prasa powołując się na niemieckie źródła przekonuje, że pomocnik znajduje się w planach wielkich letnich zakupów Bawarczyków.

Monachijczycy mają wydać w najbliższym oknie transferowym około 100 milionów euro, ale biorąc pod uwagę specyfikę dzisiejszego rynku, kwota ta może wystarczyć tylko na dwa większe wzmocnienia. Tym bardziej, że pod uwagę bierze się ściągnięcie Antoine Griezmanna i Angela Di Marii. W Bayernie panuje natomiast przekonanie, że potrzeba 3-4 nowych zawodników, by nie powtórzyła się sytuacja z obecnego sezonu, kiedy to ze względu na kontuzją drużyna w najważniejszej fazie sezonu cierpi na braki kadrowe. 

Właśnie dlatego przedstawiciele z Allianz Arena obserwują poczynania Andersona, gdyż oprócz piłkarskich umiejętności, jego atutem jest stosunkowo niska cena. Włoskie źródła podają, że by uzyskać zgodę Lazio na transfer, wystarczy zaoferować tylko 15 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy