Brazylijczyk reprezentantem Polski?! „Toczyły się dyskusje w tym kierunku”

Brazylijczyk reprezentantem Polski?! „Toczyły się dyskusje w tym kierunku” fot. Kady Borges [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Futbolinfo.az

Kady Iuri Borges Malinowski z Karabachu Agdam udzielił wywiadu serwisowi Futbolinfo.az i przyznał w nim, że po jego wizycie w Polsce, przy okazji meczu z Lechem Poznań w eliminacjach Ligi Mistrzów, pojawił się temat reprezentowania barw „Biało-Czerwonych”.

Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza przygotowuje się do nadchodzącego starcia z Walią w ramach Ligi Narodów i jednocześnie do Mistrzostw Świata odbywających się na przełomie listopada i grudnia w Katarze.

Selekcjoner obserwuje już określoną liczbę piłkarzy i spośród nich wybierze ostateczną kadrę, która weźmie udział w mundialu.

Po jego zakończeniu nadejdzie czas rozliczeń i prawdopodobnych zmian personalnych przed rozpoczęciem eliminacji Mistrzostw Europy, które w 2024 roku zostaną rozegrane w Niemczech.

Niewykluczone, że do tego momentu do naszej drużyny dołączy Brazylijczyk w osobie Kady'ego Iuriego Borgesa Malinowskiego z Karabachu Agdam.

Na ewentualną realizację takiego scenariusza wskazuje sam ofensywny pomocnik bądź skrzydłowy w rozmowie z serwisem Futbolinfo.az, który ma polskie korzenie.

- Oczywiście bardziej czuję się Brazylijczykiem. W tym kraju się urodziłem i wychowałem. Nigdy nie byłem w Polsce. Nawet teraz nie miałem nawet okazji wyjść z hotelu przy okazji gry z Lechem. Chociaż jestem Polakiem ze strony ojca, to nie mam związku z tym krajem. Dlatego uważam się za bardziej Brazylijczyka - stwierdził 26-latek, który jest związany z obecnym zespołem do 30 czerwca 2027 roku, co otwiera przed nim furtkę do otrzymania obywatelstwa Azerbejdżanu.

- Pięć lat to długi okres, nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Gra w reprezentacji Azerbejdżanu byłaby dla mnie zaszczytem. Ale szczerze mówiąc, jest też opcja gry dla Polski, toczyły się dyskusje w tym kierunku - przyznał Kady, który następnie z uśmiechem na twarzy stwierdził, że dlatego przy jego nazwisku widnieje wyraz „Malinowski”.

Wspomniane źródło podkreśla, że po wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań jeden z przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej skontaktował się z Brazylijczykiem i wypytywał o jego pochodzenie i perspektywę gry dla „Biało-Czerwonych”.

Na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, żeby Kady kiedykolwiek dostąpił zaszczytu występu z orzełkiem na piersi, ale jednoznacznie tego wykluczyć nie możemy.

Ofensywny piłkarz dał się szczególnie we znaki „Kolejorzowi” w rewanżowym starciu, kiedy to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Łączny dorobek byłego gracza Coritiby, Estoril Praia czy Vilafrankęs w obecnych rozgrywkach zamyka się na pięciu trafieniach i dziewięciu asystach w czternastu rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy