Brekalo odmówił nałożenia kapitańskiej opaski? Nic z tych rzeczy!

Brekalo odmówił nałożenia kapitańskiej opaski? Nic z tych rzeczy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | Sport1

Josip Brekalo stał się w ostatnich dniach bohaterem prawicowych środowisk ze względu na swój komentarz odnośnie tęczowej kapitańskiej opaski w drużynie Wolfsburga.

Klub z Volkswagen Areny postanowił przystąpić do akcji zwalczającej homofobię i ogłosił, ze kapitanowie wszystkich drużyn niemieckiego zespołu będą wybiegać na boisko w tęczowej opasce kapitańskiej. W tej sposób drużyna oraz jej zawodnicy mieli okazać wsparcie między innymi dla środowisk o odmiennej orientacji seksualnej.

Ten pomysł nie przypadł do gustu jednak wszystkim piłkarzom „Wilków”. Najgłośniej na ten temat postanowił wypowiedzieć się Josip Brekalo, który początkowo naśmiewał się z tej inicjatywy w mediach społecznościowych.

Z tego też powodu spadła na niego fala krytyki. Piłkarz nie zamierzał biernie przyglądać się atakowi na swoją osobę i na łamach mediów przyznał, że szanuje każdego człowieka bez względu na kolor jego skóry, wyznanie czy orientację, ale jednocześnie nie zamierza wspierać takich inicjatyw.

- Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie, więc jeśli ktoś ma inne poglądy czy woli inny sposób życia, to ja nie mam z tym problemu, ponieważ to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak wspieranie ich specjalnymi symbolami jest sprzeczne z moimi poglądami - powiedział Brekalo.

Wypowiedź 20-letniego zawodnika została przez niektóre media zmanipulowana do tego stopnia, że miał on odmówić nałożenia kapitańskiej opaski w drużynie Wolfsburga. Nic takiego nie miało jednak miejsca, ponieważ Chorwat nie znajduje się nawet w gronie piłkarzy uprawnionych do jej nałożenia w zespole.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy