Brendan Rodgers wrócił na ławkę trenerską [OFICJALNIE]

Brendan Rodgers wrócił na ławkę trenerską [OFICJALNIE] fot. owendesigns / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Celtic

Brendan Rodgers niezbyt długo pozostawał na bezrobociu. Irlandzki menedżer wraca do Celticu, gdzie zajmie miejsce Ange Postecoglou.

Brendan Rodgers to postać niezwykle szanowana na Wyspach Brytyjskich. Mowa o szkoleniowcu, który w przeszłości przez trzy sezony prowadził między innymi Liverpool, a w latach 2019-2023 odpowiadał za rezultaty Leicester City.

Wspólnie z tą drużyną wygrał Puchar Anglii oraz Superpuchar Anglii, a do tego awansował do europejskich pucharów.

W kwietniu został jednak zwolniony, a później drużyna z King Power Stadium spadła z Premier League.

Sam Rodgers od tamtej pory miał różne opcje. Łączono go między innymi z Tottenhamem, lecz tam ostatecznie trafił Ange Postecoglou.

Pojawiła się zatem opcja powrotu do Celticu, z której 50-latek postanowił skorzystać.

Menedżer w poniedziałek złożył podpis pod kontraktem, który będzie ważny do 30 czerwca 2026 roku.

- Jestem naprawdę zachwycony powrotem do Celticu i czuję ekscytację w związku z tą wspaniałą szansą. Kiedy tylko pojawiła się oferta, moja decyzja była prosta. Przeżyłem tu wiele wspaniałych chwil i teraz planuję dać fanom kolejne sukcesy - wyznał.

50-latek wcześniej współpracował z ekipą zlokalizowaną w Glasgow w latach 2016-2019. Wówczas sięgnął po dwa mistrzostwa Szkocji oraz dwa Puchary Szkocji, a także trzy Puchary Ligi Szkockiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy