Brentford dopina angaż następcy Christiana Eriksena. Drugi największy transfer w historii klubu

Brentford dopina angaż następcy Christiana Eriksena. Drugi największy transfer w historii klubu fot. Michael715 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sky Sports Italia

Sampdoria zaakceptowała ofertę Brentford w sprawie transferu Mikkela Damsgaarda. Po uzgodnieniu indywidualnych warunków piłkarz zjawi się na testach medycznych – podaje Sky Sport Italia.

Klub ze stolicy Anglii poszukiwał kreatywnego środkowego pomocnika, mogącego zastąpić Christian Eriksena, który zdecydował się na kontynuowanie kariery w Manchesterze United. Jak się okazuje, liczba Duńczyków w kadrze „Pszczół” może nie ulec zmianie, gdyż blisko jej zasilenia jest Mikkel Damsgaard.

Działacze ekipy z Community Stadium spełnili oczekiwania finansowe drugiej strony, oferując za 16-krotniego reprezentanta Danii 16,7 milionów funtów.

22-latek prowadzi obecnie rozmowy z Anglikami w sprawie warunków kontraktu, gdy te dobiegną końca zjawi się w Londynie, by przejść obligatoryjne testy medyczne.

Tym samym, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Brentford przeprowadzi swój drugi największy transfer w historii. Na pierwszym miejscu pozostanie zakontraktowany w tym okienku z Hull City Keane Lewis-Potter, który pochłonął z budżetu „Pszczół” 17,1 miliona funtów.

Na trzecie miejsce spadnie z kolei Aaron Hickey również sprowadzony tego lata za kwotę niecałych 15 milionów funtów z włoskiej Bologni.

Mikkel Damsgaard przeniesie się do Anglii po trudnym okresie. Ofensywny pomocnik stracił większą część poprzedniej kampanii, lecząc poważny uraz uda. W związku z tym zdołał pojawić się na murawie zaledwie 11 razy.

Duńczyk trafił na Półwysep Apeniński w 2020 roku, opuszczając za niecałe siedem milionów FC Nordsjælland.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy