Brentford dopina angaż następcy Christiana Eriksena. Drugi największy transfer w historii klubu

Brentford dopina angaż następcy Christiana Eriksena. Drugi największy transfer w historii klubu fot. Michael715 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sky Sports Italia

Sampdoria zaakceptowała ofertę Brentford w sprawie transferu Mikkela Damsgaarda. Po uzgodnieniu indywidualnych warunków piłkarz zjawi się na testach medycznych – podaje Sky Sport Italia.

Klub ze stolicy Anglii poszukiwał kreatywnego środkowego pomocnika, mogącego zastąpić Christian Eriksena, który zdecydował się na kontynuowanie kariery w Manchesterze United. Jak się okazuje, liczba Duńczyków w kadrze „Pszczół” może nie ulec zmianie, gdyż blisko jej zasilenia jest Mikkel Damsgaard.

Działacze ekipy z Community Stadium spełnili oczekiwania finansowe drugiej strony, oferując za 16-krotniego reprezentanta Danii 16,7 milionów funtów.

22-latek prowadzi obecnie rozmowy z Anglikami w sprawie warunków kontraktu, gdy te dobiegną końca zjawi się w Londynie, by przejść obligatoryjne testy medyczne.

Tym samym, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Brentford przeprowadzi swój drugi największy transfer w historii. Na pierwszym miejscu pozostanie zakontraktowany w tym okienku z Hull City Keane Lewis-Potter, który pochłonął z budżetu „Pszczół” 17,1 miliona funtów.

Na trzecie miejsce spadnie z kolei Aaron Hickey również sprowadzony tego lata za kwotę niecałych 15 milionów funtów z włoskiej Bologni.

Mikkel Damsgaard przeniesie się do Anglii po trudnym okresie. Ofensywny pomocnik stracił większą część poprzedniej kampanii, lecząc poważny uraz uda. W związku z tym zdołał pojawić się na murawie zaledwie 11 razy.

Duńczyk trafił na Półwysep Apeniński w 2020 roku, opuszczając za niecałe siedem milionów FC Nordsjælland.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy