Brentford gotowy na sprzedaż Davida Rayi. Następca Hiszpana wskazany

Brentford gotowy na sprzedaż Davida Rayi. Następca Hiszpana wskazany fot. Arron Gent/News Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Mark Flekken przejdzie latem z Freiburga do Brentfordu. Holender zajmie w angielskim zespole miejsce Davida Rayi - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Przedstawiciele „Pszczół” podjęli kilka prób zatrzymania hiszpańskiego bramkarza. Ten nie wyraził jednak zainteresowania przedłużeniem wygasającego za rok kontraktu.

W tej sytuacji Brentford nie może sobie pozwolić na kontynuowanie z nim współpracy i jego utratę na zasadzie wolnego transferu. Dlatego szykuje się do sprzedaży za sumę opiewającą na 40 milionów funtów (45,2 miliona euro).

David Raya cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony konkurencji z Premier League i zapewne zakotwiczy w jednej z nich.

O zbliżającym się momencie rozstania z nim świadczy znalezienie jego następcy przez działaczy ekipy z Community Stadium, którym ma zostać Mark Flekken z Freiburga.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że „Pszczoły” są już bardzo bliskie domknięcia operacji związanej z pozyskaniem Holendra poprzez aktywację klauzuli odstępnego ustalonej na poziomie zbliżonym do 13 milionów euro.

Na 29-letniego zawodnika czeka już do podpisania umowa ważna przynajmniej do 30 czerwca 2027 roku.

Flekken zanotował szesnaście czystych kont w 43 meczach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co za występ letniego nabytku Górnika Zabrze! Jan Urban w końcu się doczekał Co za występ letniego nabytku Górnika Zabrze! Jan Urban w końcu się doczekał Były napastnik Rakowa Częstochowa w piątej lidze [OFICJALNIE] Były napastnik Rakowa Częstochowa w piątej lidze [OFICJALNIE] 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy