Brentford nie zwalnia tempa. Beniaminek Premier League finalizuje rekordowy (tak, znowu) transfer obrońcy

Brentford nie zwalnia tempa. Beniaminek Premier League finalizuje rekordowy (tak, znowu) transfer obrońcy fot. Michael715 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Dziś Brentford potwierdził angaż Franka Onyeki, który kosztował 10 milionów euro. Klub jest już na ostatniej prostej w kwestii pobicia rekordowej kwoty w swojej historii, zamykając transfer Kristoffera Ajera - donosi Nicolò Schira.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że wyścig o utalentowanego stopera Celticu wygrał Bayer Leverkusen. Niemcy porozumieli się z graczem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, oferując jednocześnie „The Bhoys” 15 milionów euro.

Niespodziewanie całą operację w ostatniej chwili przechwyciły „Pszczoły”, które według „The Telegraph” miały przebić „Aptekarzy”.

Teraz Schira informuje, że transfer definitywny Norwega do Anglii można już brać za pewnik. 23-latek podpisze kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku, a ekipa z Glasgow zarobi… 15 milionów euro.

Jeśli przenosiny staną się faktem, będzie to oznaczało dla Brentfordu rychłe pobicie rekordu transferowego. Dzisiaj bowiem za 10 milionów euro sprowadzony został Frank Onyeka.

Wracając do Kristoffera Ajera, w przeszłości łączono go z Realem Madryt czy Arsenalem.

23-krotny reprezentant Norwegii rozegrał dla Celticu 176 spotkań i sięgnął z nim trzykrotnie po mistrzostwo Szkocji.

***

Sygnał i szum. Dlaczego piłka potrzebuje więcej Brentfordów? [FELIETON Pawła Grabowskiego]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy