Brighton z ofertą za reprezentanta Holandii. Potencjalny konkurent dla Jakuba Modera

2024-06-24 10:09:55; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Brighton z ofertą za reprezentanta Holandii. Potencjalny konkurent dla Jakuba Modera Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: 1908.nl

Brighton & Hove Albion złożyło ofertę za Matsa Wieffera z Feyenoordu Rotterdam. Adresat zdążył już ją odrzucić, oczekując wyższej kwoty – podaje portal 1908.nl.

Początkowo większe zainteresowanie defensywnym pomocnikiem, świetnie odnajdującego się również w roli „ósemki”, wykazywał AC Milan. Do żadnych konkretnych działań oprócz formalnego zapytania jednak nie doszło.

W ostatnich dniach w walce o transfer dziewięciokrotnego reprezentanta Holandii uaktywniło się Brighton, które od razu przeszło do rzeczy, zatwierdzając pierwszą propozycję ukierunkowaną na opcję definitywną.

Jak jednak czytamy na wspomnianym portalu, ekipa 16-krotnego mistrza kraju odrzuciła ją błyskawicznie, gdyż warunki zdecydowanie odbiegały od jej oczekiwań.

Z mediów wynika, iż druga siła Eredivisie zeszłego sezonu oczekuje dokładnie 30 milionów euro, aby przekazać kartę zawodniczą w inne ręce.

Jeśli Wieffer ostatecznie wyląduje na The Amex, o podstawowy skład powalczy między innymi z Jakubem Moderem, który powoli kończy udział na Mistrzostwach Europy 2024 po odpadnięciu z fazy grupowej.

Wychowanek FC Twente także widniał na liście Ronalda Koemana jako kandydat do kadry „Oranje” na EURO, lecz na drodze stanęła kontuzja.

Piłkarz wykazuje otwartość na zmianę otoczenia. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą obowiązuje do połowy 2027 roku.

Statystyki za ubiegłe zmagania na wszystkich frontach to sześć trafień plus cztery asysty w 42 meczach.