Bruno Alves kończy swoją przygodę z FC Famalicão... po trzech tygodniach [OFICJALNIE]

Bruno Alves kończy swoją przygodę z FC Famalicão... po trzech tygodniach [OFICJALNIE] fot. FC Famalicão
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: OJOGO

Nie trwała długo przygoda Bruno Alvesa z FC Famalicão. 39-latek dołączył do zespołu 1 lipca tego roku, ale teraz już nie jest piłkarzem tego klubu.

96-krotny reprezentant Portugalii podczas poniedziałkowego treningu pokłócił się z trenerem Famalicão, Ivo Vieirą. Klub przez kilka dni nie komentował doniesień, odnośnie tego, co tam się wydarzyło, ale też nie zaprzeczył, że spór miał miejsce.

Koniec końców doświadczenie Bruno Alvesa nic nie dało zespołowi Famalicão, bowiem środkowy obrońca był piłkarzem tej ekipy jedynie przez 22 dni. Nie wiadomo czego dotyczyła poniedziałkowa kłótnia Alvesa i Vieiry, ale trener musiał mocno zajść za skórę defensorowi, skoro efektem ich sprzeczki było zerwaniem kontraktu z klubem.

Sprawa wstrząsnęła klubem na tyle mocno, że początkowo wszyscy nabrali wody w usta. Początkowo zarówno prezes Famalicão, Miguel Ribeiro, jak i trener Ivo Vieira, nie chcieli komentować tej sytuacji. Oficjalnie przekazali tylko informację, że nie będą tego komentować, choć nie zaprzeczyli również różnicy zdań między 39-letnim zawodnikiem a trenerem z Madery.

Ostatecznie wypowiedział się Vieira: - Jest to temat nieaktualny i zamknięty. Jednak z powodu zainteresowania tematem mówię wprost: absolutnie nic się nie stało. Sportowiec podjął decyzję o swojej karierze w rozmowie między dwoma mężczyznami i nic więcej. Muszę szanować decyzję sportowca. Życie jest proste - powiedział trener Famalicão.

22 lipca stało się jasne, że Bruno Alves odchodzi z klubu. Obrońca na początku lipca podpisał dwuletni kontrakt z Famalicão i początkowo bardzo się cieszył, że będzie mógł reprezentować klub, w którym przed laty grał jego ojciec. Jednak z pewnością nie tak wyobrażał sobie tę przygodę z zespołem.

Bruno Alves ma na koncie cztery mistrzostwa Portugalii, trzy Puchary Portugalii i trzy Superpuchary Portugalii zdobyte w barwach FC Porto, do tego może się pochwalić wywalczeniem dwóch mistrzostw Rosji, Pucharu Rosji i Superpucharu Rosji dla Zenitu oraz wygraniem ligi tureckiej i Superpucharu Turcji, z Fenerbahçe. Jego największym osiągnięciem jest jednak mistrzostwo Europy z 2016 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy