„Brytyjska Superliga” z rosnącymi szansami na realizację

„Brytyjska Superliga” z rosnącymi szansami na realizację
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Sun

Celtic i Rangersi mogą skorzystać z zawirowań wokół powstania Superligi i odłączyć się do szkockich rozgrywek na rzecz podjęcia rywalizacji na poziomie Premier League - uważa „The Sun”.

Real Madryt, FC Barcelona, Atlético Madryt, Inter Mediolan, AC Milan, Juventus, Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Arsenal oraz Tottenham wywołały w minionych dniach olbrzymie zamieszanie po ogłoszeniu decyzji dotyczącej powołania do życia nowych elitarnych rozgrywek.

Inicjatywa dwunastu wymienionych zespołów nie doczeka się na razie swojej realizacji, ponieważ spotkała się ze sprzeciwem szeregu organizacji, władz państwowych, pozostałych klubów, piłkarzy, trenerów, dziennikarzy, ekspertów oraz kibiców.

Ich głosy sprawiły, że jako pierwsze z pomysłu rozgrywania Superligi wycofały się angielskie kluby. Podjęty przez nich krok nie zamknął jednak dyskusji na temat wprowadzenia ewentualnych zmian w wyspiarskim futbolu.

W dużej mierze dotyczą one wprowadzenia podobnych regulacji właścicielskich funkcjonujących w Niemczech, gdzie kibice mają możliwość rzeczywistego kontrolowania zespołów.

Nieco w innym kierunku spoglądają dziennikarze „The Sun”, którzy odświeżyli dawny pomysł przyłączenia Celticu oraz Rangersów do grona ekip rywalizujących w Premier League, co podniosłoby wartość samych rozgrywek oraz wymienionych szkockich drużyn, które całkowicie zdominowały rodzime zmagania w ostatnich kilkunastu latach.

Co prawda wspomniane źródło nie należy do tych najbardziej wiarygodnych, ale przekonuje, że „The Bhoys” i „The Gers” w przypadku wyrażenia gotowości do zmiany przynależności ligowej mogliby liczyć na wsparcie ze strony UEFA, FIFA, obecnego rządu Wielkiej Brytanii czy nawet przedstawicieli Scottish Premier League.

Ci ostatni upatrują w odejściu klubów z Glasgow szansy dla pozostałych drużyn na szybszy rozwój oraz pojawienie się realnej szansy na powalczenie o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Ewentualne przejście Celticu i Rangersów do angielskich rozgrywek nie byłoby czymś wielce zaskakującym, ponieważ występują w nich takie walijskie drużyny jak Swansea City czy Cardiff City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy