Buffon: To moje maksimum. Najpóźniej wtedy zakończę karierę piłkarską

Buffon: To moje maksimum. Najpóźniej wtedy zakończę karierę piłkarską fot. sbonsi / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Guardian

43-letni Gianluigi Buffon cały czas odkłada w czasie zakończenie piłkarskiej kariery. Jednak tym razem, w wywiadzie dla „The Guardian”, ujawnił moment, w którym, jak twierdzi, pragnie odłożyć rękawice na stałe do szafki.

Trudno wierzyć Buffonowi, kiedy mówi o zakończeniu kariery. W 2017 roku ogłosił, że sezon 2017/2018 będzie jego ostatnim w Juventusie.

Po zakończeniu tej kampanii, legenda włoskiej piłki rzeczywiście pożegnała się ze „Starą Damą”, po czym… związała się z Paris Saint-Germain. Tego nikt nie mógł się spodziewać, ale Buffon pragnął przeżyć ostatnią piękną przygodę i poznać nowy kraj, nową ligę, nową kulturę.

Jednak już po roku spędzonym w Paryżu wrócił do Juventusu, którego barwy reprezentuje do dziś. Pytany o to jak długo jeszcze zamierza grać w piłkę odpowiada, że daje sobie jeszcze maksimum dwa lata.

- W mojej głowie jest ostatni znak stopu, maksymalna poprzeczka, czyli czerwiec 2023 roku. To jest maksimum, naprawdę, naprawdę maksimum. Ale mógłbym też przestać grać za cztery miesiące – twierdzi Buffon.

Rzeczywiście jego kontrakt obowiązuje do końca obecnego sezonu, ale najprawdopodobniej zostanie przedłużony. Buffon to tak wybitna postać, że trudno mu powiedzieć, żeby dał sobie spokój. To on musi zdecydować, kiedy będzie najodpowiedniejszy moment na to, żeby zakończyć swoją wspaniałą karierę.

Teraz twierdzi, że maksimum to czerwiec 2023 roku, ale pamiętajmy, że przy wszystkich poprzednich „maksimach”, mówił, iż „nic w życiu nie jest pewne”. Jaką więc mamy gwarancję, że za dwa lata nie stwierdzi, że jednak chciałby jeszcze trochę pograć?

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy