Buffon: Transfer na ostatniej prostej. Potwierdzenie w tym tygodniu

Buffon: Transfer na ostatniej prostej. Potwierdzenie w tym tygodniu fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Po podjęciu decyzji najpierw o odejściu z Juventusu, a następnie o kontynuowaniu kariery, Gianluigi Buffon postanowił dołączyć do Parmy. Oficjalny komunikat pojawi się w tym tygodniu - twierdzi Fabrizio Romano.

Włoski golkiper to postać nietuzinkowa. Piłkarz z największą liczbą występów w Serie A, wieloletni kapitan Juventusu i jednocześnie gracz, który przez 27 lat kariery seniorskiej tylko raz opuścił ojczyznę.

Przed startem sezonu 2018/2019 bramkarz przyjął ofertę Paris Saint-Germain, tłumacząc to chęcią sprawdzenia się w innej lidze, poznania nowej kultury i zwyczajnie - ciekawością.

Następnie, jak gdyby nigdy nic, wrócił do „Starej Damy” i aktualnie ma on na swoim koncie 24 kampanie na najwyższym szczeblu rozgrywek we Włoszech. Tym samym dzierży on rekord wraz z Paolo Maldinim.

Gdyby nie afera „Calciopoli”, byłby on samodzielnym liderem zestawienia. Z drugiej stron już sam fakt, że pozostał wtedy w klubie, mimo degradacji do drugiej ligi, sporo o nim mówi.

Teraz, w momencie ponownego zakończenia przygody z turyńczykami, 43-latek stanął przed wyborem między ambicją a emocjami. Była możliwość ponownego wyjazdu do innego kraju, jak na przykład Portugalii, ale kiedy pojawiła się opcja powrotu do Parmy, zawodnik postanowił zdecydować się na wybór klubu bliższego jemu sercu.

Gianluigi Buffon zaczynał karierę w ekipie „Gialloblu” i to dzięki występom w niej mógł wypłynąć na szerokie wody za sprawą transferu wartego ponad 50 milionów euro.

Dziś sprawa wydaje się zamknięta. Według Fabrizio Romano oficjalne potwierdzenie pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Legendarny golkiper jak dotąd dostępu do bramki Parmy bronił 220 razy i zachował w tym czasie 85 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy