Buffon wyjawił, dlaczego nie opuścił Juventusu po degradacji

Buffon wyjawił, dlaczego nie opuścił Juventusu po degradacji fot. Wikipedia
Błażej Bembnista
Źródło: Juventus

Gianluigi Buffon wyjaśnił kibicom, dlaczego postanowił pozostać w Juventusie po karnej relegacji do Serie B.

Legendarny bramkarz, wraz z m.in. Pavlem Nedvedem i Alessandro del Piero, w 2006 roku odrzucił propozycję opuszczenia "Starej Damy" i postanowił pomóc drużynie w jak najszybszym powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przyczyną zdegradowania zasłużonego klubu było podejrzenie ustawiania meczów przez dyrektora Luciano Moggiego, który miał kontaktować się z arbitrami i wybierać, który z nich poprowadziłby spotkanie jego zespołu. W sprawę zamieszani byli także członkowie zarządów innych klubów.

Zapytany przez jednego z kibiców o tę sprawę golkiper stwierdził, że w ten sposób chciał dać znak fanom, że pozostanie z drużyną w sytuacji kryzysowej.

- Postanowiłem pozostać w drużynie po spadku do Serie B, bo myślałem o was, myślałem o tobie [chodzi o kibica, który zadał pytanie - przyp. red]. Wierzę w to, że czasami trzeba przestać mówić, a należy zacząć działać. Biorąc pod uwagę, że w piłce nożnej istnieje wiele plotek, a ludzie są skłonni do ich głoszenia i zachowują się źle. Postanowiłem, że będzie to świetna okazja, by przekazać wiadomość tym, którzy chcieli mnie słuchać, bo oczywiście, że są ludzie, którzy nie chcą! To, że ktoś wciąż mnie o to pyta, pokazuje, że zrealizowałem jeden z celów tej słusznej decyzji.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy