Bundesliga: BOOM! Viaplay przedłuża umowę co do praw telewizyjnych. Historyczny kontrakt

Bundesliga: BOOM! Viaplay przedłuża umowę co do praw telewizyjnych. Historyczny kontrakt fot. Viaplay
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: NENT Group | Piłkarski Biznes

Nordic Entertainment Group oraz Bundesliga International doszły do porozumienia w kwestii przedłużenia praw do transmisji Bundesligi do 2029 roku.

Nordic Entertainment Group, do której należy portal streamingowy Viaplay, dopiero co wszedł na polski rynek transmisji telewizyjnych, a już robi niemały szum. „Na dzień dobry” pozyskano prawa do transmitowania meczów Bundesligi, a następnie poinformowano, że na platformie pokazane zostaną również mecze Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Teraz na dokładkę przekazano, iż współpraca z Bundesligą będzie znacznie dłuższa niż się spodziewano.

NENT Group poinformowało, że doszło do porozumienia z Bundesligą w kwestii praw do transmisji aż do 2029 roku. Oznacza to, że od przyszłego sezonu przez kolejnych osiem lat mecze ligi naszych zachodnich sąsiadów będziemy mogli oglądać właśnie za pośrednictwem platformy Viaplay. Partnerstwo wspomnianej grupy z Bundesligą będzie obowiązywało w Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Litwie, Łotwie, a także właśnie w Polsce.

Jest to historyczna umowa, z racji, iż z miejsca zdecydowano się na tak długą współpracę. NENT Group nigdy wcześniej nie wykupiło praw do transmisji na tak długi okres, ewidentnie widać jednak, że strony bardzo sobie ufają i wierzą, że współpraca może przynieść wzrost popularności zarówno platformie Viaplay, jak i samej Bundeslidze.

W ramach porozumienia, w każdym sezonie transmitowane będzie ponad 300 spotkań Bundesligi na żywo. Ponadto kibice będą mogli obejrzeć mecze 2. Bundesligi. Do tego platforma zastrzegła sobie na wyłączność także starcia w Superpucharze Niemiec oraz baraże o awans/utrzymanie w niemieckiej ekstraklasie. Polscy kibice będą mogli oglądać mecze z polskim komentarzem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na AC Milan - Juventus [OFICJALNIE] Serie A: Składy na AC Milan - Juventus [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy