Bundesliga: Borussia Dortmund nie przespała przerwy. Wysokie zwycięstwo w derbach z Schalke 04 [WIDEO]

Borussia Dortmund wygrała z Schalke 04. Sobotnie derby Zagłębia Ruhry zakończyły się zwycięstwem BVB 4:0.

Strzelanie w Dortmundzie rozpoczął Erling Braut Håland. 19-letni Norweg trafił do siatki w 29. minucie, wykorzystując dogranie ze skrzydła Thorgana Hazarda. Belg wskoczył do jedenastki BVB tuż przed pierwszym gwizdkiem, zajmując miejsce Giovanniego Reyny, który nabawił się kontuzji na rozgrzewce. Dla Hålanda to dziesiąta bramka w tym sezonie Bundesligi, a przypomnijmy, że zawitał do niej zimą.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie Borussii podwyższył Raphaël Guerreiro. Podawał mu Julian Brandt, a wszystko zapoczątkowało złe wybicie piłki przez bramkarza S04 - Markusa Schuberta.

Tuż po wznowieniu gry było już 3:0. Kontrę BVB skutecznie zakończył Hazard. Swoją drugą asystę zanotował Brandt. Dzieło strzałem z pola karnego wykończył Guerreiro.

Borussia pewnie pokonała Schalke i po 26 kolejkach ma na koncie 54 punkty. Do pierwszego w tabeli Bundesligi Bayernu traci jedno „oczko”, ale monachijczycy swój mecz grają w niedzielę. S04 jest ósme.

Borussia Dortmund - Schalke 04 4:0