Bundesliga: Dawid Kownacki wrócił do gry

Bundesliga: Dawid Kownacki wrócił do gry fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Wczoraj, po około czterech miesiącach pauzy spowodowanej kontuzją, na boisku zameldował się Dawid Kownacki. Polski napastnik został wprowadzony w końcówce spotkania z Hoffenheim.

23-latek urazu kolana nabawił się tuż przed lutowym meczem Pucharu Niemiec z FC Kaiserslautern. Chwilę potem okazało się, że zawodnik Fortuny Düsseldorf musi przejść operację i wydawało się, że sezon dla niego jest już skończony.

Pandemia koronawirusa i opóźnienia w rozgrywkach pozwoliły jednak Kownackiemu dojść do pełni sprawności jeszcze przed końcem zmagań w Niemczech, co zaowocowało dosyć niespodziewanym powrotem na murawę. Chociaż środkowy napastnik nie był do dyspozycji trenera w czterech poprzednich kolejkach ligowych, to wczoraj zasiadł na ławce rezerwowych.

Wstępnie wydawało się, że sześciokrotny reprezentant Polski jeszcze nie otrzyma szansy od Uwe Röslera, jednak ostatecznie Niemiec w 83. minucie wpuścił go na plac gry przy wyniku 2:2. Z tego powodu najbardziej zadowolony powinien być Jerzy Brzęczek, który cały czas liczy na popularnego „Kownasia”.

Atakujący, który pierwsze szlify w karierze zbierał w Wielkopolsce, w akademii Lecha Poznań, do Niemiec trafił w grudniu 2019 roku, początkowo na wypożyczenie. Pół roku temu w życie weszła jednak klauzula o obowiązkowym wykupie za kwotę około siedmiu milionów euro. Dla przedstawiciela Bundesligi był to absolutny rekord transferowy.

Bilans Polaka z aktualnego sezonu to 20 meczów i zerowy dorobek goli oraz asyst. Jego klub plasuje się na szesnastym miejscu w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy