Bundesliga: Robert Lewandowski z „oczkiem” i nowym rekordem [WIDEO]

Źródło: Bayern

Robert Lewandowski zdobył w niedzielę swoją 21. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już na początku meczu z Freiburgiem. W 7. minucie Lewandowski strzałem z bliskiej odległości wykończył dogranie Thomasa Müllera, któremu podawał ze skrzydła Serge Gnabry.

Jak poinformował Bayern, Lewandowski pobił tym samym kolejny rekord strzelecki. Do tej pory żaden inny piłkarz nie uzbierał bowiem 21 goli w zaledwie 16 kolejkach Bundesligi. W rozgrywkach 1968/1969 20 razy do siatki trafiał Gerd Müller.

Bayern dość długo prowadził z Freiburgiem, ale w 62. minucie wyrównał Nils Petersen. Później do siatki trafił Thomas Müller (piłkę zgrał mu Leroy Sané) i monachijczycy wygrali ostatecznie 2:1.

Obecnie przewodzą oni tabeli Bundesligi z dorobkiem 36 punktów. RB Lipsk jest cztery „oczka” za nimi.