Bundesliga: Werder gromi i może jeszcze się utrzymać | Niesamowity wyczyn Kramaricia

Za nami ostatnia kolejka Bundesligi. Na niemieckich boiskach sporo się działo.

Bayern już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Niemiec, ale nie wszystko było wyjaśnione w dolnych rejonach tabeli. O ile spadek Paderbornu był przesądzony, to szesnasta w tabeli Fortuna Düsseldorf (30 punktów) wyprzedzała siedemnasty Werder (28) tylko o dwa „oczka”. Lokaty te są o tyle istotne, że szesnaste miejsce oznacza walkę o utrzymanie w barażach, a siedemnaste - bezpośredni spadek.

Werder rozgromił dzisiaj 1. FC Köln aż 6:1. Dwa trafienia dla zwycięzców zanotował Yūya Ōsako, a po jednym - Milot Rashica, Niclas Füllkrug, Davy Klaassen i Josh Sargent. Fortuna przegrała z kolei z Unionem Berlin 0:3 (90 minut Rafała Gikiewicza, Dawid Kownacki na murawie od 72. minuty) i tym samym Werder rzutem na taśmę awansował na lokatę oznaczającą baraże.

Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że Kolonię, która przegrała z Werderem, oraz Düsseldorf dzieli tylko kilkadziesiąt kilometrów i miasta ze sobą rywalizują.

***

Niezwykłym wyczynem popisał się dzisiaj Andrej Kramarić, który zdobył cztery bramki w starciu Hoffenheim z Borussią Dortmund (4:0). 29-letni chorwacki napastnik jest pierwszym piłkarzem w historii, który strzelił cztery gole BVB w meczu ligowym na jej terenie. Łukasz Piszczek rozegrał w tym spotkaniu 70 minut.

***

Robert Lewandowski zanotował 34. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny w meczu z Wolfsburgiem. Bayern wygrał 4:0.

***

Krzysztof Piątek wyszedł w jedenastce Herthy Berlin na spotkanie z Borussią Mönchengladbach, ale nie powiększył swojego dorobku strzeleckiego. Jego ekipa przegrała 1:2.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”