Były gracz Ekstraklasy o krok od transferu do klubu Macieja Skorży. Testy medyczne zaliczone

Były gracz Ekstraklasy o krok od transferu do klubu Macieja Skorży. Testy medyczne zaliczone fot. Urawa Red Diamonds
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports News

Georgios Giakoumakis z Celticu przeszedł w Holandii obligatoryjne testy medyczne przed zasileniem szeregów Urawa Red Diamonds - poinformowało Sky Sports News.

Środkowy napastnik, mający za sobą pobyt w Górniku Zabrze, jest przymierzany od pewnego czasu do opuszczenia zespołu z Glasgow.

Początkowo jedenastokrotny reprezentant Grecji był łączony z pozostaniem na Starym Kontynencie i dołączeniem do Sampdorii. Później jednak pojawiły się na horyzoncie korzystniejsze propozycje ze strony ekip spoza Europy.

Spośród nich do najbardziej konkretnych działań przeszli działacze Urawa Red Diamonds, którzy zaoferowali Celticowi ponoć cztery miliony euro.

Klub ze Szkocji przystał na zaproponowane warunki, ale sam zainteresowany wstrzymywał się z podjęciem ostatecznej decyzji, by poczekać na inne opcje. I tu pojawił się wariant umożliwiający ofensywnemu piłkarzowi przeprowadzkę do Atlanty United.

Ekipa z Major League Soccer przedstawiła jednak drużynie z Glasgow propozycję wypożyczenia napastnika z opcją wykupu, która została odrzucona.

W tej sytuacji rozpoczęły się finalne prace nad wytransferowaniem Greka do Japonii, o czym świadczą informacje przekazane przez Sky Sports News o przejściu testów medycznych przez gracza w Holandii.

Obecnie trwają jeszcze rozmowy na temat ustalenia wszystkich szczegółów indywidualnego kontraktu i gdy dobiegną one końca, Giakoumakis zostanie ogłoszony drugim zagranicznym wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez Macieja Skorżę po Mariusie Høibråtenie z Bodø/Glimt.

Środkowy napastnik dołączył do Celticu w sierpniu 2021 roku z VVV-Venlo za około 2,5 miliona euro.

W tym sezonie wystąpił w 28 meczach, notując w nich dziewięć trafień oraz asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy