Caballero nie zamierza wracać do Argentyny: Czuję się Europejczykiem

Caballero nie zamierza wracać do Argentyny: Czuję się Europejczykiem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Chociaż umowa Willy’ego Caballero z Chelsea wygasa po zakończeniu obecnego sezonu, 38-latek nie myśli o powrocie do Argentyny. Zamiast tego doświadczony bramkarz woli pozostać w Europie.

Piłkarz Chelsea wyjechał z ojczyzny jeszcze przed swoimi 23. urodzinami i choć kilka miesięcy później na krótko do niej powrócił (wypożyczenie do Arsenal Sarandí), wydaje się, że przyzwyczaił do życia na Starym Kontynencie.

Argentyńczyk, zanim trafił na Stamford Bridge, reprezentował w Europie barwy Elche, Málagi i Manchesteru City. To pozwoliło mu na występy w reprezentacji, w której to debiutował dopiero w 2018 roku, a następnie pojechał z nią na mundial do Rosji. W zespole „The Blues” 38-latek pełni zwykle rolę rezerwowego, lecz pomimo tego, jak sam ujawnia, jest niezwykle zadowolony.

Doświadczony bramkarz znajduje się w opozycji do wielu innych zawodników i nie chce wracać do ojczyzny. Zamiast tego wolałby ponownie zagrać na Półwyspie Iberyjskim.

– Nie zamykam żadnych drzwi, ale z pewnością moim celem na ten moment nie jest powrót do Argentyny. Czuję się Europejczykiem, ponieważ, kiedy tu przybyłem, byłem jeszcze bardzo młody – oznajmił w rozmowie z „AS-em”.

– Elche lub Málaga? Czemu nie, ale tu nie chodzi tylko o to, czego ja chce, ale również o to, czy dany klub cię pragnie, a dodatkowo muszą sprzyjać ku temu odpowiednie okoliczności. Niemniej z chęcią wróciłbym do Hiszpanii – kontynuował.

– Teraz jestem jednak zawodnikiem Chelsea i należy poczekać na to, co się stanie w czerwcu. Chociaż mam 38 lat, to czuję się dobrze i uważam, że jestem gotów do dalszej gry na zadowalającym poziomie – zakończył.

Caballero dostępu do bramki Chelsea bronił jak dotąd 24 razy i dziesięciokrotnie nie dał się pokonać. Jego kontrakt wygasa w połowie 2020 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Víctor Valdés rozpoczyna karierę trenerską OFICJALNIE: Víctor Valdés rozpoczyna karierę trenerską Kara za treningi grupowe zdecyduje o mistrzostwie Austrii?! [OFICJALNIE] Kara za treningi grupowe zdecyduje o mistrzostwie Austrii?! [OFICJALNIE] Szykuje się serial o agencie piłkarskim. W roli głównej Salvatore Esposito znany z „Gomorry” Szykuje się serial o agencie piłkarskim. W roli głównej Salvatore Esposito znany z „Gomorry” Wyjazdowa koszulka Arsenalu na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Arsenalu na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków zaoszczędzi na wynajmie stadionu [OFICJALNIE] Wisła Kraków zaoszczędzi na wynajmie stadionu [OFICJALNIE] II liga: TVP wybrała transmitowane mecze II liga: TVP wybrała transmitowane mecze Puchar Polski: Półfinały wylosowane Puchar Polski: Półfinały wylosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy