Canal+ Sport ruszy z nowym serialem. Wśród bohaterów Lukas Podolski, Kamil Grosicki czy Josué

2024-02-14 22:02:37; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Canal+ Sport ruszy z nowym serialem. Wśród bohaterów Lukas Podolski, Kamil Grosicki czy Josué Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: WP SportoweFakty

Reporterzy Canal+ Sport będą w najbliższych miesiącach przyglądać się codziennemu funkcjonowaniu ośmiu kapitanów ekstraklasowych drużyn. Wśród bohaterów produkowanych materiałów znajdą się Lukas Podolski, Kamil Grosicki czy Josué.

Redakcja sportowa nadawcy rozgrywek Ekstraklasy stara się poszerzyć naszą ogólną wiedzę na temat funkcjonowania poszczególnych zespołów czy pracy wykonywanej przez sędziów.

W nadchodzących miesiącach ten pierwszy aspekt zostanie poruszony przy okazji produkcji serialu „Ja Kapitan”. Jego bohaterami będzie ośmiu zawodników, noszących opaski kapitańskie. Będą nimi Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Josué (Legia Warszawa), Erik Expósito (Śląsk Wrocław), Zoran Arsenić (Raków Częstochowa), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) i Jakub Czerwiński (Piast Gliwice).

Reporterzy Canal+ Sport zaprezentują nam historie wymienionych graczy, które będą wykraczać poza ich boiskowe obowiązki związane z pełnieniem funkcji kapitana zespołu.

Nieco więcej na temat tworzonej serii powiedział koordynator projektu - Marcin Rosłoń na łamach „WP SportoweFakty”.

- Robimy coś pozytywnego nie unikając trudnych tematów. Nadrzędną sprawą jest kwestia bycia kapitanem. Wszystkie dodatkowe rzeczy mają składać się na zbiór cech osobowości zawodników. Przede wszystkim chcemy wyeksponować w serialu ich cechy przywódcze, wpływ na zespół, odbiór drużyny i środowiska, niekoniecznie najbliższego - przyznał.

- Byliśmy na zimowych zgrupowaniach drużyn, będziemy z zawodnikami podczas najbliższych świąt. Odcinki są na różnym etapie zaawansowania. To dość duży projekt. Pojawią się podsłuchy z boiska, które widzowie znają z serialu „Sędziowie”. Pokażemy relacje z szatni, boiska, treningu. „Kwiatków” też nie zabraknie. Staramy się to zebrać w jeden rozdział życia - kontynuował.

- W założeniu każdy odcinek ma mieć do pięćdziesięciu minut, ale jesteśmy elastyczni. Jeżeli historia będzie gigantycznie wielka, to może uda się zrobić coś dłuższego, nie zamykamy się. Na pewno będzie kolorowo - zakończył.

Serial będzie obejmował swoim zasięgiem nie tylko teraźniejszość, ale także przeszłość. Dlatego też reporterzy Canal+ Sport udali się między innymi do Portugalii czy Chorwacji, aby porozmawiać z dawnymi znajomymi wymienionych wyżej piłkarzy.

Emisja „Ja Kapitan” planowana jest na przełom maja i czerwca bieżącego roku. Początkowo seria powinna być dostępna w Canal+ Online. Następnie przed startem nowego sezonu pojawi się w tradycyjnej telewizji.