Canal+ utworzy nowe kanały

2024-04-25 19:06:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Canal+ utworzy nowe kanały Fot. sylv1rob1 / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Press.pl

Canal+ ma utworzyć nowe kanały pod kątem transmitowania na nich rozgrywek Ligi Mistrzów.

Jak wiadomo od rozgrywek 2024/2025 zmieni się nadawca Ligi Mistrzów w Polsce. Prawa do transmisji z rąk Polsatu zostaną przekazane telewizji Canal+. Z tego też powodu zaczęto dyskutować o takich rzeczach, jak na przykład ceny abonamentów czy liczba kanałów. Jak się okazuje, stacja ma ją zwiększyć.

- Złożyliśmy do KRRiT wnioski o rejestrację nowych kanałów, co jest związane z rozszerzającym się portfolio praw sportowych dostępnych w naszej ofercie. Nie mamy do przekazania dodatkowych informacji dotyczących założeń programowych dla tych kanałów - wyjaśnił portalowi Piotr Kaniowski, a więc dyrektor do spraw PR i komunikacji wewnętrznej w Canal+.

Press.pl podał, że mają powstać następujące kanały: Canal+ Extra 1, Canal+ Extra 2, Canal+ Extra 3, Canal+ Extra 4 oraz Canal+ 360.

Jak do tej pory mecze piłki nożnej w tej telewizji mogliśmy śledzić choćby na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Premium, Canal+ Sport 2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, Canal+ Sport 5.

Telewizja wykupiła prawa do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów do końca sezonu 2026/2027. Niegdyś stacja posiadała już te prawa w latach 2013-2018.

Rozgrywki Ligi Mistrzów od przyszłego sezonu przechodzą reformę - zagra w nich 36 zespołów, a faza grupowa, zostanie zastąpiona fazą ligową. Dla wszystkich ekip będzie jedna tabela, a każdy z zespołów zagra osiem meczów, każdy z inną drużyną.