Capello: Maradona miał w kadrze zdecydowanie lepszych kolegów, niż teraz ma Messi

Capello: Maradona miał w kadrze zdecydowanie lepszych kolegów, niż teraz ma Messi
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Radio Marca

Fabio Capello uważa, że Lionel Messi nie może być porównywany do Diego Maradony.

Reprezentacja Argentyny zainaugurowała swój udział w Copa América od porażki z Kolumbią. Niemalże zaraz po meczu na podopiecznych Lionela Scaloniego wylała się fala krytyki. Oberwało się także gwiazdorowi kadry, Lionelowi Messiemu.

Napastnika Barcelony w obronę postanowił wziąć Fabio Capello. Były szkoleniowiec między innymi Realu Madryt uważa, że porównywanie Messiego do Maradony jest nie na miejscu.

- Ludzie dużo mówią, ale prawda jest taka, że Diego miał zdecydowanie lepszych kolegów. To oni w dużej mierze pomogli mu osiągać te wielkie sukcesy. Leo to też niezwykły piłkarz. Ma jednak ten problem, że reszta zespołu nie spisuje się najlepiej.

- To zawodnik, który w każdej chwili może odmienić losy meczu. Jeśli jednak pozostali będą popełniać rażące błędy, na niewiele się to zda. Messi potrzebuje bowiem zawodników, z którymi będzie mógł współtworzyć drużynę. Musi czuć się na boisku bezpiecznie. Tego mu niestety obecnie brakuje. Co do jego klasy nie mam żadnych wątpliwości. To urodzony lider — dodaje Włoch.

Przypomnijmy skład reprezentacji Argentyny ze zwycięskiego finału Mistrzostw Świata w 1986 roku: Pumpido – Brown, Cuciuffo, Ruggeri, Batista, Burruchaga (Trobbiani), Maradona, Enrique, Giusti, Olarticoechea, Valdano.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy