Cardiff City finalizuje rekordowy transfer

Cardiff City finalizuje rekordowy transfer fot.
Paweł Machitko
Źródło: Sky Sports

Cardiff City jeszcze przed końcem weekendu powinno potwierdzić zakup Emiliano Sali z Nantes.

Według Sky Sports Sala dzisiaj przyleci do Walii, by przejść testy medyczne przed rekordowym transferem. Transakcja zamknie się w kwocie 20 milionów funtów, czyli 22 milionów euro. Będzie to jednocześnie największy zakup w historii Cardiff i największa sprzedaż dla Nantes.

28-letni Argentyńczyk znakomicie rozpoczął sezon 2018/2019. Dotychczas w 18 występach strzelił 12 bramek i tym samym zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi francuskiej tylko za Kylianem Mbappé (Paris Saint-Germain) i Nicolasem Pépé (Lille)

Sala ma włoskie obywatelstwo, ale całą karierę spędził we Francji. Regularnie strzelać na poziomie Ligue 1 zaczął jednak dopiero w dwóch ostatnich sezonach, strzelając po... 12 bramek, czyli dokładnie tyle, ile ma na koncie w 2018/2019.

Dotychczas najdroższym zawodnikiem w historii Cardiff City jest Gary Medel, sprowadzony z Sevilli latem 2013 roku za 11 milionów funtów. Natomiast sprzedażowy rekord Nantes pochodzi jeszcze z... 2001 roku, gdy Éric Carrière zamienił historyczną stolicę Bretanii na Lyon.

Cardiff zapewne do ostatnich kolejek będzie walczyło o utrzymanie w Premier League. Obecnie zajmuje 17. lokatę, ale ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy