Carlitos coraz bliżej opuszczenia Legii. Transfer możliwy jeszcze w tym tygodniu!

Carlitos coraz bliżej opuszczenia Legii. Transfer możliwy jeszcze w tym tygodniu! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Krzysztof Stanowski (Twitter)

Carlitos powinien w nadchodzących dniach zakończyć definitywnie swoją przygodę z Legią Warszawa.

Środkowy napastnik już od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem szeregów „Wojskowych” i od kilku tygodni cieszył się dość sporym zainteresowaniem ze strony zespołów występujących głównie w azjatyckich rozgrywkach.

Spośród nich najbardziej zdeterminowana była Al-Wahda, która miała jednak duży problem z przekonaniem samego 29-letniego zawodnika do przeprowadzki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ ten nie zamierzał ruszać się z Legii Warszawa, bo chciał z nią awansować do fazy grupowej Ligi Europy.

Hiszpan rozpoczął pucharowe eliminacje w podstawowym składzie „Wojskowych”, ale z czasem stracił zaufanie w oczach Aleksandara Vukovicia. Serbski szkoleniowiec ustawił jego kosztem wyżej w swojej hierarchii najpierw nieobecnego już w klubie Sandro Kulenovicia, a później także Jarosława Niezgodę.

Carlitos starał się początkowo odzyskać miejsce w wyjściowym składzie, ale z każdym dniem tracił do tego zapał i dlatego miał ostatecznie zdecydować się na opuszczenie stołecznej drużyny, co skrzętnie postanowili wykorzystać przedstawiciele Al-Wahdy.

Według informacji przekazanych przez Krzysztofa Stanowiskiego, ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jego gotowa zapłacić Legii około trzech milionów euro za 29-latka. Drużyna z Warszawy nie będzie mogła zachować całości tej sumy, ponieważ przy zawarciu umowy kupna piłkarza z Wisły Kraków zobowiązała się do oddania 30% z nadwyżki od 450 tysięcy euro przy okazji kolejnego transferu Hiszpana.

Sympatycy zespołu z Al-Nahyan Stadium nie kryją swojej pewności z faktu pozyskania ofensywnego zawodnika, który zaczął w mediach społecznościowych obserwować niektórych graczy Al-Wahdy i miał nawet zawrzeć wstępne porozumienie z nowym pracodawcą, z którym ma związać się dwuletnim kontraktem po przejściu obligatoryjnych testów jeszcze w tym tygodniu.

Atmosferę wokół osoby środkowego napastnika podgrzał ostatnio także prezes zespołu, który umieścił na Twitterze tajemniczy wpis -  „27 - 18 = 9”, który w opinii kibiców ma odnosić się do finalizacji operacji związanej ze sprowadzeniem Carlitosa.

Hiszpan trafił do Legii Warszawa w lipcu 2018 roku i od tego czasu strzelił 21 bramek oraz zanotował 7 asyst w 53 rozegranych meczach w barwach „Wojskowych”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Ukryty potencjał: Prva slovenska nogometna liga Ukryty potencjał: Prva slovenska nogometna liga Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy