Carlitos nie zagra w meczu przeciwko Wiśle Płock. Transfer tuż-tuż?!

Carlitos nie zagra w meczu przeciwko Wiśle Płock. Transfer tuż-tuż?! fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: Legia.net | Transfery.info

Carlitos nie znalazł się w kadrze meczowej na niedzielne spotkanie z Wisłą i nie pojechał do Płocka z resztą drużyny Legii Warszawa, poinformował serwis Legia.net.

Może to oznaczać, że Hiszpan przyjął propozycję New York City FC, bo brakuje informacji na temat jakiejkolwiek kontuzji. Legia wcześniej wyraziła zgodę na jego odejście za kwotę około 2,5 miliona euro, ale ostateczną decyzję co do przeprowadzki pozostawiła Carlitosowi. Amerykanie tymczasem chcieli szybkiej odpowiedzi, by jak najszybciej zamknąć kadrę na zbliżający się sezon Major League Soccer.

W Nowym Jorku w 28-letnim Carlitosie widzą następcę Davida Villi, który odszedł do japońskiego Vissel Kobe.

W razie powodzenia transferu napastnika Legii, zostanie on drugim najdroższym piłkarzem w historii NYCFC jedynie za niedawno sprowadzonym Alexandru Mitritą: https://transfery.info/122153,oficjalnie-rekord-transferowy-new-york-city-fc. Zadowolona z transakcji będzie też Wisła Kraków (na sprzedaży Hiszpana wcześniej zarobiła 450 tysięcy euro), która może liczyć na 30%, czyli ponad 600 tysięcy euro.

Carlitos w trwającym sezonie wystąpił w 28 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając 11 bramek i zaliczając cztery asysty.

Dodajmy, że w międzyczasie zawodnik opublikował na Instagramie post. „Kontynuujemy walkę. Idziemy po mistrzostwo” - napisał. W żaden sposób nie przesądza to jednak o jego pozostaniu w klubie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy