Carlitos o ofertach i transferowym zamieszaniu. „Takich gestów się nie kupi”

Carlitos o ofertach i transferowym zamieszaniu. „Takich gestów się nie kupi”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Super Express

Carlitos w rozmowie z „Super Expressem” wypowiedział się na temat ofert, które otrzymał w ostatnim czasie.

Król strzelców Ekstraklasy z sezonu 2017/2018 przeniósł się z Wisły Kraków do Legii Warszawa w lipcu. Po zaledwie kilku miesiącach zaczęło się spekulować na temat możliwego odejścia Hiszpana z ekipy mistrza Polski. Propozycję za niego złożyli m.in. działacze New York City FC, co potwierdził już wcześniej właściciel i prezes Legii Dariusz Mioduski. Warszawski klub od początku dawał do zrozumienia, że to sam Carlitos zadecyduje o swoim losie.

- Tak, miałem ofertę z Nowego Jorku i odrzuciłem ją. Bo nie po to przychodziłem latem do Legii, żeby raptem po paru miesiącach rzucić ten klub i iść dalej. Projekt Legia jest dla mnie bardzo ważny i nie chcę odchodzić przed jego ukończeniem. Miałem ofertę nie tylko z USA, ale i z Rosji, i z Chin. Odrzuciłem wszystkie, bo, jak mówię, mam jeszcze dużo do zrobienia w Legii. (…) Dostałem tu mnóstwo wsparcia. I ze strony kibiców, dużych, małych, dorosłych, dzieci, i ze strony klubu. Chciałem odpowiedzieć tym samym. Stąd decyzja o pozostaniu. Takich gestów jakie były względem mnie nie kupisz.

- Powiem wprost: wszystkie oferty pod względem finansowym były bardzo dobre, zarabiałbym więcej niż w Legii. Tej zimy naprawdę poświęciłem dużo, żeby tu zostać. USA to przecież bardzo fajny kraj, Nowy Jork fajne miasto… Ale powiem to jeszcze raz: wolałem zostać w Legii - przyznał 28-latek (cały wywiad TUTAJ).

Carlitos rozegrał w tym sezonie 23 spotkania w Ekstraklasie. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował cztery asysty. Legia z dorobkiem 45 punktów zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Do pierwszej Lechii Gdańsk traci cztery „oczka”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy