Carlo Ancelotti obiektem dochodzenia. Maksymalna kara to nawet... dwanaście spotkań zawieszenia

Carlo Ancelotti obiektem dochodzenia. Maksymalna kara to nawet... dwanaście spotkań zawieszenia fot. Pablo Morano/Xinhua/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Trener Carlo Ancelotti może zostać wkrótce zawieszony przez Komitet Rozgrywek LaLigi za słowa wypowiedziane po meczu Realu Madryt z Gironą (1:1) - informuje „AS”.

„Królewscy” podzielili się niespodziewanie punktami z zespołem z Katalonii w spotkaniu w ramach dwunastej serii gier o mistrzostwo Hiszpanii.

Taki rezultat wywołał naturalnie głębokie rozczarowanie w szeregach Realu Madryt i zarazem złość między innymi Carlo Ancelottiego, który pokusił się o skrytykowanie pracy sędziego w tym meczu.

Zbytnia otwartość włoskiego szkoleniowca w tym aspekcie może go bardzo dużo kosztować, ponieważ „AS” przekonuje, że Departament Uczciwości Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej złożył na trenera skargę do Komitetu Rozgrywek z powodu jego wypowiedzi o wymyślonym rzucie karnym dla Girony.

- Nie lubię rozmawiać o sędziach, ale tym razem będę. Pierwsza sytuacja jest jasna. Nie ma rzutu karnego, ponieważ nie doszło do dotknięcia piłki ręką. Zapytałem Asensio i powiedział mi, że nie dotknął jej nią, tylko klatką piersiową. Lewa ręka faktycznie miała dziwne ułożenie. Gdyby dotknął ją, mogłyby pojawić się wątpliwości, ale tego nie było. Karny został wymyślony - powiedział Ancelotti po spotkaniu.

63-latek, zgodnie z obowiązującymi zasadami, może zostać za te słowa zawieszony od czterech do dwunastu spotkań, jeżeli wspomniany organ dopatrzy się ich naruszenia.

Włoch nie otrzyma raczej najsurowszej kary, ale ta najłagodniejsza w postaci czterech meczów wydaje się prawdopodobna.

Jeżeli Komitet Rozgrywek rozstrzygnie sprawę stosunkowo szybko i ukarze Ancelottiego najłagodniejszą dyskwalifikacją, to ten nie zasiądzie na ławce Realu Madryt w pojedynkach przeciwko Rayo Vallecano, Cádizowi, Realowi Valladolid oraz Villarrealowi i powróci na nią przed dwumeczem z Valencią w ramach Superpucharu Hiszpanii oraz starcia w LaLidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy