Carlo Ancelotti skomentował nieuznaną bramkę FC Barcelony

Carlo Ancelotti skomentował nieuznaną bramkę FC Barcelony fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Tribuna.com

Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji prasowej postanowił skomentować sytuację, w której druga bramka FC Barcelony nie została uznana. Szkoleniowiec Realu Madryt poparł decyzję sędziów.

Hiszpański klasyk pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną zakończył się zwycięstwem (3:2) gospodarzy po bramce Jude'a Bellinghama z samej końcówki meczu. Zespół z Katalonii prowadził w tym pojedynku dwukrotnie, lecz mimo to nie zdołał odnieść korzystnego dla siebie rezultatu.

Warto wspomnieć, że niedzielne El Clásico mogło potoczyć się całkowicie inaczej, gdyby bramka FC Barcelony z 28. minuty została ostatecznie uznana. Sędziowie po analizie VAR zdecydowali, jednak że piłka po uderzeniu Lamine'a Yamala nie przekroczyła linii bramkowej swoim całym obwodem.

Sytuacja ta spotkała się z wieloma kontrowersyjnymi opiniami. W prawidłowej ocenie nie pomógł również brak technologii goal-line, która w hiszpańskiej ekstraklasie jest niedostępna z powodu zbyt dużych kosztów, związanych z wdrożeniem tego systemu.

Na pomeczowej konferencji prasowej głos w sprawie nieuznanego gola FC Barcelony zabrał Carlo Ancelotti. Szkoleniowiec Realu otwarcie przyznał, że decyzja sędziów była jego zdaniem jak najbardziej uczciwa.

- Uważam, że uderzenie Yamala nie było golem. Nie da się jednoznacznie określić, czy piłka wpadła do siatki. Dlatego w takiej sytuacji sędzia nie może przyznać Barcelonie gola - powiedział.

Włoch jest również przekonany, że rzut karny z pierwszej połowy spotkania zdecydowanie należał się jego zespołowi i został odgwizdany w prawidłowy sposób.

- Rzut karny, który został odgwizdany na Lucasie Vázquezie wydaje mi się uzasadniony, to jasne - przyznał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy