Carlos Bilardo, legendarny trener mistrzów świata z 1986 roku, wciąż nie wie o śmierci Diego Maradony

Carlos Bilardo, legendarny trener mistrzów świata z 1986 roku, wciąż nie wie o śmierci Diego Maradony fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Provoncia

Były selekcjoner reprezentacji Argentyny, Carlos Bilardo, boryka się z problemami zdrowotnymi. Z tego powodu nie został on poinformowany o śmierci Diego Maradony.

Kilka dni temu świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Diego Maradony. Mówiły o niej praktycznie wszystkie media na całym świecie. To tylko pokazuje z jak ogromną stratą mamy do czynienia.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy dowiedzieli się o odejściu legendarnego Argentyńczyka. Ta wiadomość została zatajona przed jego byłym trenerem, Carlosem Bilardo. Wszystko przez jego stan zdrowia.

- NIe mogliśmy mu o tym powiedzieć. On kochał go, jak syna. Carlos mieszka w tej chwili z pielęgniarką. Została ona poinformowana przez nas wcześniej, że jeśli dojdzie do czegoś takiego, to musi odłączyć mu telewizor. Tak też uczyniła. Powiedziała mu, że zepsuł się kabel - powiedział brat Bilardo, Jorge.

82-latek od dłuższego czasu boryka się z problemami na tle neurologicznym. Tego typu wiadomość mogłaby mieć zły wpływ na jego zdrowie, dlatego też postanowiono mu jej oszczędzić.

Bilardo traktował Maradonę praktycznie jak syna. Sam zresztą o tym niejednokrotnie wspominał. Obaj panowie poprowadzili zresztą Argentynę do mistrzostwa świata w 1986 roku.

Słynny szkoleniowiec prowadził jeszcze ten zespół cztery lata wcześniej. Pożegnał się z nim jednak po przegranym finale mundialu w 1990 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy