Cavani o zamieszaniu z karnymi w PSG: To Emery był za to odpowiedzialny

Cavani o zamieszaniu z karnymi w PSG: To Emery był za to odpowiedzialny
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN I Marca

Edinson Cavani wypowiedział się na temat zgrzytu z Neymarem dotyczącego wykonywania rzutów karnych.

Cała sytuacja miała miejsce na początku sezonu 2017/2018. W trakcie ligowego meczu Paris Saint-Germain z Olympique'em Lyon (2:0) zawodnicy nie potrafili dojść do porozumienia w sprawie tego, kto ma wykonać „jedenastkę”. Koniec końców zrobił to Cavani i jej nie wykorzystał. Media przez długi czas informowały później o konflikcie między napastnikami.

- Nie chcę nikogo krytykować, ale to Unai Emery był za to odpowiedzialny. Trener przed każdym spotkaniem powinien jasno dawać do zrozumienia, kto jest pierwszym wykonawcą karnych. Powiedziałem wtedy na boisku Neymarowi, że strzelam. Wymieniliśmy kilka zdań. Potem odniosłem się do tego jeszcze w szatni.

- Powiedziałem to również trenerowi, a on stwierdził, że to jednak Neymar będzie wykonywał karne. Zapytałem, skąd ta decyzja, bo wcześniej ustalaliśmy coś innego, ale usłyszałem, że mu się sprzeciwiam. „Spokojnie, niech sobie je weźmie” - odparłem - przyznał Cavani zapytany o tę sytuację.

Emery od zeszłego roku nie pracuje już w PSG. Po odejściu z francuskiego zespołu hiszpański trener szybko związał się z Arsenalem.

Jeśli chodzi o Cavaniego oraz Neymara, w ostatnim sezonie obaj zanotowali po 23 trafienia w koszulce PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO] Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy